Obserwuj w Google News

Gimper - kim jest Tomasz Działowy, finalista "Tańca z Gwiazdami"?

Jolanta Waligóra
3 min. czytania
17.05.2019 13:01
Zareaguj Reakcja

Tomasz Działowy "Gimper" lub "Gimbson" to finalista nowej edycji "Tańca z Gwiazdami". Jest influencerem i twórcą internetowym - wiele osób może kojarzyć go przede wszystkim z Youtube, gdzie od kilku lat prowadzi swój kanał. Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Gimpera można znaleźć poniżej.

Gimper - kim jest Tomasz Działowy, finalista "Tańca z Gwiazdami"?
fot. Instagram.com/gimperowski/

Kim jest Gimper? Wzrost, wiek, dziewczyna, Instagram, Youtube, kariera, osiągnięcia, życie prywatne i inne informacje na temat finalisty "Tańca z Gwiazdami" Tomasza Działowego zamieszczamy poniżej.

»  Angelika Mucha - kim jest Littlemooonster96, uczestniczka "Agenta Gwiazdy"? «

Gimper z "Tańca z Gwiazdami" - kim jest Tomasz Działowy?

Tomasz Działowy, znany szerzej pod pseudonimami "Gimper" lub "Gimpson", urodził się 17 kwietnia 1994 w Kołobrzegu. W tym roku skończy 25 lat. Jest influencerem i twórcą internetowym - wiele osób może kojarzyć go przede wszystkim z Youtube, gdzie od kilku lat prowadzi swój kanał.

Gimper swoją karierę zaczął dość wcześnie, bo już w wieku 17 lat. Wtedy też na Youtubie tworzył filmy, które przede wszystkim poświęcone były grom wideo. W 2014, czyli po trzech latach od stworzenia kanału, miał około 300 tys. subskrybentów. Tomasz Działowy w tym samym roku samodzielnie wydał swój debiutancki album muzyczny zatytułowany Jeden. Współpracował m.in. z DJ-em Remo, z którym zarejestrował piosenkę Bombsite A. W 2016 wydał kolejny album Niepowstrzymany, który w przeciwieństwie do poprzedniego, dostępny był w powszechnej sprzedaży.

W tym samym roku kanał na Youtubie Gimpera zdobył milion subskrypcji (obecnie ponad 1,6 mln). W 2017 uruchomił internetowe talk-show Lekko Nie Będzie. Udostępniany jest on na YouTube oraz w serwisie Ipla.tv.

Wokół Tomasza Działowego pojawiały się niemałe kontrowersje. W 2015 jeden z dziennikarzy portalu Antyweb napisał felieton o Gimperze, nazywając go czołową patologią polskiego Youtube. Wszystko za sprawą licznych wulgaryzmów, którymi posługiwał się Gimpson w swoich filmikach. W 2017 Tomasz Działowy zmienił styl, przestał używać wulgarnego języka, a wartość merytoryczna filmów znacznie wzrosła. Innym przypadkiem była sprawa: Tomasz Działowy a Krzysztof Woźniak. Youtuber o pseudonimie "Ator" pozwał do sądu Gimpera, zarzucając mu pomówienie i niszczenie dobrego imienia. Była to pierwsza tego typu sprawa w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Tomasz Działowy w "Tańcu z Gwiazdami" zatańczył w parze z Natalią Głębocką. Ich rywalami byli m.in.  Tamara Gonzalez-PereaJoanna Mazur, Justyna Żyła,  Mariusz WęgłowskiDominika Tajner-WiśniewskaSebastian Stankiewicz,  Jakub KucnerDaniel KuczajAnna Jagodzińska oraz  Czadoman.

Para dotarła do finału, gdzie rywalizować będą z Joanną Mazur i Janem Klimentem o zdobycie Kryształowej Kuli.

» "Taniec z gwiazdami" 2019: UCZESTNICY. Kto wystąpi w nowej edycji? «

Tomasz Działowy "Gimper" - wzrost, dziewczyna, Instagram

Wielu fanów Youtubera zastanawia się, ile wzrostu ma Tomasz Działowy. Informacja ta jest jednak owiana tajemnicą. Niektórzy uważają, że jest niewysoki i nie przekracza 170 cm. Inni z kolei są zdania, że jest wysokim mężczyzną, powyżej 175 cm wzrostu.

Przez jakiś czas dziewczyną Gimpera, czyli Tomasza Działowego była Ewelina Orzegowska, która także prowadzi swój kanał na Youtubie. Para jednak rozstała się w 2018 roku, o czym opowiedziała we wspólnym filmie. 

Tomasz Działowy - jak na Youtubera przystało - jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Gimpera na Instagramie można znaleźć pod nazwą: gimperowski. Obecnie obserwuje go blisko 500 tys. osób. 

»  Dominika Tajner-Wiśniewska - kim jest uczestniczka "Tańca z Gwiazdami"?  

RadioZET.pl/JW