Obserwuj w Google News

Bonda, Rubik, Pacześ, Meller, Lagercrantz, i dziesiątki innych autorów na Targach Książki Empiku!

Materiał sponsorowany
4 min. czytania
17.05.2022 07:54
Zareaguj Reakcja

Największe wydarzenie literackie w Polsce powraca w nowej odsłonie. Startujące dziś Targi Książki Empiku odbywają  się w wygodnej formule online oraz we wszystkich salonach Empik w Polsce.  Przez najbliższe dwa tygodnie – do  31 maja na czytelników czeka bogaty program: 60 wydarzeń, w tym wirtualnych spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, setki oczekiwanych premier od 150 wydawców oraz książki z autografami. Wśród gości targów znaleźli się m.in.: Katarzyna Bonda, Anja Rubik, Radek Rak, Rafał Pacześ, Marcin Meller, Vincent V. Severski, David Lagercrantz i Brandon Mull. Jak zawsze, odwiedzający targi będą mieli okazję skorzystać z rabatów sięgających nawet -50%.

Bonda, Rubik, Pacześ, Meller, Lagercrantz, i dziesiątki innych autorów na Targach Książki Empiku!
fot. Materiały sponsorowane

Święto literatury w nowej odsłonie

Tradycyjnie maj i czerwiec obfitują w intrygujące debiuty i wyczekiwane powroty ulubionych twórców polskich czytelników. Targi Książki Empiku to unikalna okazja do spotkania z autorami podczas licznych wydarzeń organizowanych na pięciu Scenach.

Pojawi się na nich blisko 90 gości z Polski i zagranicy. Zdecydowana większość z nich będzie świętować premiery swoich nowych książek. Na uczestników targów czeka wiele niespodzianek. To między innymi zupełnie nowa Scena Zrozumieć świat, która skoncentrowana będzie wokół aktualnej sytuacji geopolitycznej w Europie Wschodniej, a także specjalna strefa książek cyfrowych skierowana do miłośników formatów audio i e-booków. Promocje na tytuły targowe sięgną -50% na Empik.com i -30% w salonach dla użytkowników Empik Premium i Empik Premium Free. Ponadto przy składaniu zamówień na tytuły z oferty targowej online, będą oni mogli jak zawsze korzystać z darmowej dostawy. Książki z autografami ulubionych autorów będzie można zdobyć nie tylko online - podczas wybranych spotkań, ale również kupić w salonach Empik. Na instagramowym profilu @Empikcom udostępniane zaś będą relacje zza kulis targowego studia.

5 literackich światów

Na Scenie Głównej od 18 do 31 maja zagoszczą najważniejsze nazwiska polskiej i światowej literatury, w tym powieści obyczajowych, kryminałów, thrillerów czy poradników. Nie zabraknie twórców, którzy królowali na Empikowych listach bestsellerów. O ciekawostki na temat nowych książek i nie tylko będzie można zapytać m.in. Katarzynę Bondę, Wojciecha Chmielarza, Vincenta V. Severskiego, Grzegorza Kasdepkę, Justynę Suchecką czy Marcela Mossa. Zdalnie z czytelnikami połączą się John Flanagan i David Lagercrantz. Po dwóch latach od debiutu literackiego do targowego studia powróci stand-uper Rafał Pacześ. Nie zabraknie twarzy znanych szerokiej publiczności z programów telewizyjnych, którzy tym razem promować będą swoje najnowsze książki, w tym Marcina Mellera, Marzeny Rogalskiej i Marcina Prokopa.

Targi będą także przestrzenią do dyskusji na istotne tematy społeczne, m.in. w ramach spotkań współorganizowanych z Fundacją Sexed.pl. 29 maja na Scenie Głównej pojawi się sama inicjatorka projektu - Anja Rubik. W rozmowach poruszających tematykę praw człowieka czy równości płci wezmą udział m.in. Maciej Stuhr czy Piotr Jacoń. Refleksjami wokół relacji międzyludzkich podzielą się także uczestnicy spotkania towarzyszącego premierze filmu „Fucking Bornholm”, będącego adaptacją serialu audio Empik Go o tym samym tytule.

Na Scenie Apostrof królować będzie literatura piękna i reportaż. O swoich nowych książkach opowiedzą m.in. Łukasz Orbitowski, Mariusz Szczygieł, Anna Dziewit-Meller, Jacek Dehnel czy Magdalena Grzebałkowska. Z długo wyczekiwaną premierą powróci Radek Rak, laureat Nagrody Literackiej Nike w 2020 r. W spotkaniu wokół swojego wywiadu-rzeki weźmie udział były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, a w wirtualnej przestrzeni zagoszczą także autorzy zagraniczni – Torrey Peters, Gregory David Roberts i Karin Smirnoff.

W programie Targów tradycyjnie nie zabraknie Sceny Przecinek i Kropka, dedykowanej najmłodszym czytelnikom. Odbędzie się na niej m.in. spotkanie z autorem bestsellerowego cyklu „Baśniobór”. Brandon Mull powraca bowiem z piątym tomem popularnej serii. Natomiast 29 maja o ciekawostkach z Podhala i okolic opowie Beata Sabała-Zielińska.

Nowością na targach będzie specjalna Scena Zrozumieć świat poświęcona tematyce geopolitycznej, w tym sytuacji na Wschodzie Europy. Na pytania dociekliwych internautów odpowiedzą autorzy bestsellerów ostatnich tygodni, m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, której książka „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” znajduje się w czołówce listy najchętniej kupowanych tytułów w Empiku. Wśród gości pojawią się również eseistka Oksana Zabużko, wielokrotnie nagradzany reporter TomášForró oraz  oraz Wojciech Rogacin, autor biografii Wołodymyra Zełenskiego. Wszystkie spotkania na tej scenie poprowadzi zaś Witold Szabłowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich reportażystów, autor m.in książki „Rosja od kuchni”.

Książki z autografem

Podczas Targów w wybranych Empikach dostępne będą unikalne egzemplarze premierowych książek z podpisami kilkudziesięciu polskich autorów. W tym celu salony Empik w całej Polsce odwiedzą m.in.: Katarzyna Bonda, Vincent V. Severski, Paulina Świst, Rafał Pacześ czy Marek Krajewski, a także Max Cegielski, Katarzyna Puzyńska, Marcin Margielewski, Anna Gacek, Alek Rogoziński, Marzena Rogalska, Anna Ficner-Ogonowska i wielu innych.  

Branżowa Scena Forum

Podczas wiosennej odsłony Targów Książki Empiku swoją ofertę zaprezentuje 150 wydawców – na wirtualnych „stoiskach” na Empik.com oraz w salonach stacjonarnych. Dla wydawców i osób zawodowo związanych z rynkiem książki organizatorzy przygotowali dedykowany program w ramach specjalnej, piątej sceny – branżowego Forum. Odbędą się tu webinary i dyskusje z udziałem ekspertów, m.in. dotyczące książek cyfrowych, podcastów czy nowoczesnych form promocji książek, a także trendów czytelniczych.

Wszystkie spotkania odbywające się w ramach Targów można oglądać na żywo w różnych kanałach online – na fanpage’u Empiku na Facebooku oraz na profilu @Empikcom na Instagramie, a w przypadku Sceny Forum – na platformie ClickMeeting z wcześniejszą rejestracją. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.empik.com/targi-ksiazki

Wydarzenia_Targi Książki Empik_maj_2022_pion
fot.

Partnerem Targów Książki Empiku jest Lipton.

Patroni medialni: Radio ZET, Wyborcza.pl, Książki. Magazyn do czytania, lubimyczytać.pl