Obserwuj w Google News

Horoskop tygodniowy japoński na 8-14 lipca 2024. Przekonaj się, co cię czeka

3 min. czytania
05.07.2024 16:09

Jakim znakiem zodiaku jesteś według horoskopu japońskiego i jaką ma dla ciebie przepowiednię na nadchodzące dni? Sprawdź, czego możesz się spodziewać.

Horoskop tygodniowy
fot. Shutterstock

Horoskop tygodniowy japoński na 8-14 lipca. Jaką liczbą w numerologii jesteś?

Poznaj swój horoskop tygodniowy na 8-14 lipca 2024 roku i sprawdź, jaką ma dla ciebie przepowiednię. Japoński podział na  znaki zodiaku opiera się na numerologii. Swoją liczbę wylicza się na podstawie daty urodzenia. Jeśli więc urodziliśmy się 8 sierpnia 1989 roku, powinniśmy dodać do siebie wszystkie cyfry występujące w tej dacie:

8 + 8 + 1 + 9 + 8 + 9 = 43, 4 + 3 = 7.

Horoskop japoński, tak jak numerologia, wyróżnia 9 liczb (znaków zodiaku). Liczby opiekuńcze są jednak powiązane z planetami lub gwiazdami. Po sprawdzeniu, jaka liczba jest nam przypisana, możemy poznać swoje astrologiczne ciało niebieskie. Japończycy przypisują do niego symboliczne znaczenie i na tej podstawie opracowują horoskop dla wszystkich znaków zodiaku. Np. Jowisz to planeta optymistów, Merkury wspiera komunikację, Wenus to uczuciowość i wrażliwość, a Neptun opiekuje się naszą intuicją. Oto podział na liczby, a także gwiazdy, planety i księżyc:

  • Jedynka (1) — Słońce
  • Dwójka (2) — Księżyc
  • Trójka (3) — Jowisz
  • Czwórka (4) — Saturn
  • Piątka (5) — Merkury
  • Szóstka (6) — Wenus
  • Siódemka (7) — Uran
  • Ósemka (8) — Mars
  • Dziewiątka (9) — Neptun

Horoskop tygodniowy japoński. Numerologia na 8-14 lipca 2024

Jedynka (1) — Słońce. Potrafisz przypisywać ludziom jak najlepsze intencje, bo sam starasz się być wobec nich uczciwy. Musisz jednak uważać - nie wszyscy są tacy jak ty. Poproś kogoś z przyjaciół, by ocenił twoją obecną sytuację. Spojrzy na nią obiektywnym okiem i ochroni cię przed problemami.

Dwójka (2) — Księżyc. Odkryjesz coś, co może cię zszokować. Ta sytuacja da ci do myślenia na długo. Jak na razie powstrzymaj się od komentarzy, bo zdanie na ten temat wyrobisz sobie dopiero za jakiś czas. Jeśli teraz zaczniesz o tym opowiadać, po kilku tygodniach będziesz chciał wszystko odkręcić. 

Trójka (3) — Jowisz. Wyznacz sobie datę, do której zamierzasz osiągnąć swój cel. Jeśli termin minie, a ty nadal nic nie zrobisz w tym kierunku, może to oznaczać, że tak naprawdę wcale nie pragniesz czegoś aż tak bardzo. Czasem myślimy, że czegoś chcemy, ale w rzeczywistości staramy się jedynie spełniać cudze oczekiwania. Czy tak jest w tym przypadku?

Czwórka (4) — Saturn. Lubisz robić wiele rzeczy, które nie mają nic wspólnego z twoim życiem zawodowym. Z tego powodu często wmawiasz sobie, że nie możesz się nimi zajmować. W rzeczywistości jednak to twoje pasje mogą się niedługo przyczynić do tego, że odniesiesz sukces. Nie zapominaj o nich.

Piątka (5) — Merkury. Daj sobie czas na wyciągnięcie wniosków z tego, co ostatnio przeżyłeś. Ta sytuacja wywarła na ciebie niezwykle silny wpływ i na razie odczuwasz zbyt intensywne emocje, by móc zareagować ze spokojem. Kiedy nabierzesz dystansu, szybko zrozumiesz, co powinieneś teraz zrobić. Nie działaj więc pochopnie. 

Szóstka (6) — Wenus. Nie broń osoby, która źle cię traktuje. Jeśli widzisz, że ktoś nie ma wobec ciebie szacunku, lepiej nie szukaj usprawiedliwień. Ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak się wobec nas zachowują. Nikogo nie zmusisz do tego, by postępował dojrzale. Lepiej więc nie wmawiaj sobie, że druga osoba się zmieni pod wpływem twojego traktowania.

Siódemka (7) — Uran.  Przepływ energii w twoim życiu jest zablokowany, dopóki uparcie trwasz w kręgu tych samych przekonań. Wielokrotnie przekonałeś się już, że nie mają żadnego sensu, ale do tej pory ich nie zmieniłeś. Chociaż wymaga to odwagi i chęci podjęcia ryzyka, lepiej to teraz zrób. Nie będziesz żałować.

Ósemka (8) — Mars. Poproś kogoś o wyjaśnienie, jeśli nie umiesz zrozumieć, co chce ci przekazać. Nieporozumienia, jakie mogą się między wami wytworzyć, będą miały poważne konsekwencje. Nie pozwalaj więc na to, by się zwiększały. Warto dążyć do tego, by wytworzyć z kimś głębsze porozumienie. 

Dziewiątka (9) — Neptun. Te dni mogą niejeden raz wyprowadzić cię z równowagi. Ludzie cię rozczarują, ale popełnisz błąd, jeśli odbierzesz ich zachowanie personalnie. Nie bierz odpowiedzialności za cudze błędy i nie obwiniaj się za nie. To ty zasługujesz w tej sytuacji na przeprosiny. 

Źródło: Radio ZET

Nie przegap