Obserwuj w Google News

Quiz. "A kiedy przyjdzie także po mnie...". Dokończysz teksty piosenek Tadeusza Woźniaka?

Sergiusz Kurczuk
1 min. czytania
08.07.2024 16:22

Piosenki Tadeusza Woźniaka zostaną z nami po jegi śmierci. Muzyk zasłynął nie tylko z "Zegarmistrza światła". Znasz piosenki tego polskiego artysty? Rozwiąż nasz quiz.

Tadeusz Woźniak
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. KFP/REPORTER/East News

Tadeusz Woźniak był polskim kompozytorem i piosenkarzem. Zyskał popularność głównie dzięki swoim lirycznym, melodyjnym utworom, które często nawiązywały do poezji i polskiego folkloru. Czy pamiętasz teksty piosenek zmarłego artysty? Rozwiąż nasz quiz.

Quiz: "A kiedy przyjdzie także po mnie...". Dokończysz teksty piosenek Tadeusza Woźniaka?

1/15 Dokończ słowa piosenki Tadeusza Woźniaka: "Przejmująco pachną lipy, rośnie mi po cichu broda, wieczór aż od dziewcząt kipi..."

Twórczość Tadeusza Woźniaka charakteryzuje się głębokimi tekstami, które poruszają zarówno osobiste, jak i uniwersalne tematy. Jednym z najbardziej znanych utworów muzyka jest "Zegarmistrz światła", który dla pokolenia lat 70. stał się swoistym hymnem. Ta piosenka, z tekstem Bogdana Chorążuka, łączy filozoficzną refleksję z piękną, melodyjną linią muzyczną. To jednak niejedyny utwór Woźniaka.

Quiz. "A kiedy przyjdzie także po mnie...". Odpowiesz na wszystkie pytania?

Innymi znanymi utworami Woźniaka są "Hej, Hanno" oraz "Smak i zapach pomarańczy". Muzyka twórcy wciąż rezonuje w sercach słuchaczy, więc nawet po jego śmierci, spuścizna Woźniaka pozostaje z wiernymi fanami i młodszym pokoleniem, które odkryło muzykę swoich rodziców i dziadków.

Jeśli pamiętasz utwory wykonywane przez Tadeusza Woźniaka, ten quiz jest dla Ciebie. Pojawiają się w nim nie tylko najbardziej znane piosenki muzyka, ale też mniej popularne kawałki.

Redakcja poleca

Źródło: Radio ZET

Nie przegap