Obserwuj w Google News

Zaplanuj przygodę w JuraParku

Materiały promocyjne
5 min. czytania
08.07.2024 13:15

Dobra zabawa dla całej rodziny? Częstą wymówką, by wyruszyć po przygodę z dziećmi jest odległość od jakiegoś atrakcyjnego miejsca. W przypadku JURAPARKU nie mamy tego problemu, gdyż w Polsce są aż 3 parki edukacji i rozrywki tej marki. Oczywiście warto odwiedzić wszystkie z nich, bo w każdym czeka nieco inny zestaw atrakcji. Niemniej, jeśli – „od czegoś trzeba zacząć” – to warto po prostu znaleźć na mapie JURAPARK położony najbliżej naszego domu i wyruszyć właśnie tam. Na pewno nudzić się w nim nie będziemy!

Zaplanuj przygodę w JuraParku
fot. Materiały prasowe

Pierwszy JuraPark powstał w 2004 roku w Bałtowie. Inspiracją do jego stworzenia było odkrycie w sąsiedztwie Gór Świętokrzyskich tropów dinozaurów. Zamiarem jego założycieli było odtworzenie świata polskich dinozaurów i ich kuzynów z całego świata. Z czasem pojawiały się kolejne atrakcje, dzięki którym można było uczyć się poprzez zabawę. Niezwykła popularność tego miejsca sprawiła, że powołano do życia kolejne JuraParki – drugi otwarto w Solcu Kujawskim między Bydgoszczą a Toruniem, a trzeci w Krasiejowie koło Opola.

Bawiąc uczą od lat

Nie ulega wątpliwości, że nauka poprzez zabawę to najskuteczniejsza metoda przyswajania wiedzy. Ta idea przyświeca wszystkim JuraParkom, dlatego w każdym z nich w sposób unikalny zwiedzającym przekazywana jest wiedza o prehistorii, biologii, historii, geologii czy ochronie środowiska naturalnego. Odwiedzając kolejne atrakcje nawet nie wiemy, kiedy dowiadujemy się tak wielu ciekawostek.

Wizyta w dowolnym z JuraParków to także po prostu atrakcyjnie spędzony czas na świeżym powietrzu! To dobra zabawa, zwiedzanie, frajda, relaks, a nawet trochę wysiłku fizycznego. To idealny pomysł na spędzenie letniego dnia lub nawet kilku dni w otoczeniu zielonej przyrody, w miłej i kulturalnej atmosferze. Poznajmy więc bliżej wszystkie JuraParki, aby na pierwszą wizytę wybrać ten, którego atrakcje najbardziej przypadną nam do gustu!

Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Bałtowski Kompleks Turystyczny – pierwszy z JuraParków – jest od 2004 roku najpopularniejszą atrakcją w województwie świętokrzyskim i jedną z najchętniej wybieranych w Polsce. To idealne miejsce zarówno na jednodniowy pobyt, jak i rodzinny weekendowy wypad. Jedną z najważniejszych atrakcji jest oczywiście sam park dinozaurów, w którym na zwiedzających czeka blisko kilometrowa ścieżka dydaktyczna, a na niej spotkamy ponad 100 modeli dinozaurów wykonanych przez współpracujących z nami paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami.

20 lat JuraPark2.png
fot. Materiały partnera

Kiedy już poznamy prehistoryczne stworzenia, warto skorzystać z wielu innych atrakcji, które czekają na nas w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Muzeum Jurajskie to miejsce, w którym – dzięki prezentowanym eksponatom – odbędziemy prawdziwą podróż do odległej przeszłości. Park Zabaw to chwila dla ruchu na świeżym powietrzu. Kino Emocji 5D czy rollercoaster dostarczą dreszczyku emocji. Sabatówka Wioska Czarownic i Słowiańskie Wzgórze przybliżą nam zwyczaje Słowian. W Zwierzyńcu Bałtowskim Parku Safari spotkamy żywe zwierzęta i obejrzymy je z bliska podczas podróży specjalnym autobusem. Jeśli jeszcze będziemy mieli siły, to czekają na nas Polska w Miniaturze, Skansen Pszczeli oraz Nawiedzony Młyn. A to nie wszystko! Tego lata zapowiadane są kolejne atrakcje. W Bałtowie powstają multimedialne kapsuły czasu - „Jurassic ORB”, które przeniosą was do świata dinozaurów. Jurassic ORB to również interaktywna gra, która umożliwia graczom rywalizację w czasie rzeczywistym, oferując jednocześnie oszałamiająco realistyczne wrażenia. Otwarcie wkrótce! Dokładny opis wszystkich atrakcji znajdziemy na stronie: https://juraparkbaltow.pl/

JuraPark Solec

Tak jak w każdym z JuraParków, tak i w Solcu Kujawskim czeka na zwiedzających Park Dinozaurów, a w nim ponad 100 realistycznych modeli dinozaurów, a także płazy oraz ssakokształtne gady. Nasze rzeźby tworzone są po konsultacjach ze światowej sławy znawcami dinozaurów, odkrywcami ich tropów, a także uczonymi zajmującymi się rekonstrukcją świata ery mezozoicznej. Schodząc ze ścieżki edukacyjnej pełnej dinozaurów jesteśmy gotowi odkrywać dalsze atrakcje!

Pozostając nadal w klimacie prehistorycznych czasów naszej planety, warto odwiedzić Muzeum Ziemi, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. To tutaj zobaczymy autentyczne kości dinozaurów i wyruszymy w podróż przez kolejne okresy dziejów naszej planety! Wytchnienie znajdziemy w Jurajskim Ogrodzie Botanicznym pośród wielu zgromadzonych tutaj roślin, a po ekstremalne przeżycia zapraszamy do Kina Emocji 5D! Jeśli potrzebujemy jeszcze więcej ruchu na świeżym powietrzu, to znajdziemy go w Parku Zabaw na pirackim statku, karuzelach lub family coasterze! Idealnym zakończeniem eksploracji JuraParku w Solcu Kujawskim może być ekspozycja Polska w Miniaturze prezentująca zrekonstruowane zabytki naszego kraju. Po dokładny opis znajdujących się atrakcji zapraszamy na stronę: https://juraparksolec.pl/

JuraPark Krasiejów

Niedaleko Opola, w uroczym Krasiejowie znajduje się trzeci z JuraParków. Do chwili obecnej jest on największym parkiem dinozaurów w Polsce! Na tutejszej ścieżce edukacyjnej można spotkać przeszło 200 modeli dinozaurów, gadów i wymarłych płazów w ich naturalnych wymiarach! Przejście całej ścieżki największym fanom dinozaurów zajmuje nawet 2 godziny, a to dopiero początek fascynującej wycieczki po JuraParku w Krasiejowie!

krasiejow6_
fot. Materiały partnera

Na pokładzie Kapsuły Czasu lecącej przez Tunel Czasu można przemierzyć miliardy lat istnienia Wszechświata i cofnąć się do momentu, kiedy Ziemia dopiero powstawała. W Pawilonie Paleontologicznym oraz na wykopaliskach poszerzymy swoją wiedzę o pradawnych okresach naszej planety, a w prehistorycznym oceanarium zejdziemy nawet w głąb oceanów. Na Jurajskiej Plaży pod czujnym okiem ratowników skorzystamy z wodnych rozrywek, a w Parku Zabaw najmłodsi uczestnicy wycieczki pozbędą się nadmiaru energii. Młodzież interesująca się historią człowieka z pewnością spędzi interesujące chwile odwiedzając Park Nauki i Ewolucji Człowieka. O wszystkich wymienionych oraz pozostałych atrakcjach przeczytamy więcej na stronie: https://juraparkkrasiejow.pl/

Nowoczesne technologie umilają zwiedzanie!

Sprzedażą biletów i ich cenami do dwóch placówek – Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego oraz JuraParku w Krasiejowie zarządzają specjalne algorytmy. Dzięki temu cena biletów jest dynamicznie dostosowywana, by zaoferować najniższe stawki za bilety kupowane z odpowiednim wyprzedzeniem! Oszczędność może wynieść nawet 25% w stosunku do ceny w kasie!

Nowa strategia cenowa promuje wcześniejsze planowanie wizyt, co pozwala sterować popytem na każdy dzień i przekłada się na komfort zwiedzania dzięki lepszemu rozłożeniu ruchu turystycznego.

Sto lat, sto lat – niech żyją, żyją nam!

W tym roku mija 20 lat od powstania pierwszego JuraParku. Dlatego specjalnie na 2024 rok przygotowano mnóstwo dodatkowych atrakcji. Konkursy z nagrodami, tematyczne weekendy pełne animacji i zabaw oraz urodzinowe imprezy! Już 6 i 7 lipca wielkie świętowanie w JuraPark Bałtów, 13 lipca w JuraPark Solec Kujawski, a 20 lipca w JuraPark Krasiejów! Każde urodziny to mnóstwo zabawy, śmiechu i moc prezentów dla odwiedzających nas gości!

Jeśli szukacie więc miejsca na ciekawą wakacyjną wycieczkę, zaplanujcie odwiedziny w jednym – a może we wszystkich trzech – JuraParkach! Gwarantujemy prawdziwie rodzinną przygodę w świecie dinozaurów i nie tylko. Planujcie wyprawę do najbliższego parku już teraz „palcem po mapie” lub korzystając ze strony: https://jurapark.pl/