Netflix najlepsze seriale
  • gambit królowej
  • tiger king
  • sprzątaczka
  • 10 Zobacz
fot. plakat serialu "Squid Game"/materiały prasowe Netflix

Najlepsze seriale Netflixa, czyli jakie? Tym razem prześledziliśmy dla Was wszystkie statystyki serwisu, by zaprezentować TOP 10 seriali Netflixa z najlepszymi wynikami oglądalności.

Jakie seriale Netflixa zyskały największą popularność? Które tytuły obejrzało najwięcej widzów? Tym razem nie zdajemy się na gusta, lecz na dane udostępniane przez sam serwis, by zaprezentować Wam listę TOP 10 najchętniej oglądanych seriali Netflixa w historii. Znajdują się na niej zarówno produkcje anglojęzyczne, jak i te z różnych stron świata; takie, które doczekały się już wielu sezonów oraz seriale limitowane; fabularne i dokumentalne; przeznaczone dla widzów w różnym wieku i o różnej wrażliwości. Wszystkie łączy jedno - są absolutnymi hitami Netflixa. Sprawdźcie, czy widzieliście je wszystkie.

NETFLIX: Najlepsze seriale w historii według oglądalności

Netflix jest mistrzem seriali. Potwierdzają to zarówno tegoroczne wyniki nagród Emmy, jak i zainteresowanie produkcjami serwisu widoczne w sieci. Seriale Netflixa, takie jak "The Crown" czy "Gambit królowej"królują na festiwalach, a ich wpływ wykracza daleko poza telewizyjny świat. Serial o angielskiej królowej stał się przedmiotem sporu w brytyjskim parlamencie, był komentowany przez istotne osobistości w państwie oraz osoby blisko związane z rodziną królewską. Produkcja o genialnej szachistce wywołała natomiast modę na szachy na całym świecie i kilkukrotnie zwiększyła sprzedaż gry, jak i literackiego pierwowzoru serialu. Najnowszy hit serwisu, czyli koreański "Squid Game", ma zaledwie miesiąc, a już stał się popkulturowym fenomenem, który zwiększył popularność Vansów, gier i... czerwonych kombinezonów. W tej drugiej kwestii miał już zresztą swojego poprzednika - hiszpański "Dom z papieru", którego fani mogą dziś wyposażyć się w niemal każdy przedmiot sygnowany tytułem bądź twarzami postaci z "La casa de Papel".

Jakie inne seriale Netflixa otoczone są podobnym kultem? Które wygrywają w statystykach serwisu? Które odniosły największy sukces? W galerii powyżej znajdziecie 10 najpopularniejszych seriali platformy wraz z ich wynikami oglądalności.

loader

Jak Netflix sprawdza wyniki oglądalności?

W przeszłości Netflix uznawał danego użytkownika za widza filmu lub serialu w momencie, gdy obejrzał on 70% produkcji. Teraz dużo łatwiej jest zasilić statystyki. Od 2020 roku za gospodarstwo domowe, które wlicza się do wyników oglądalności, uznaje się każde konto, na którym obejrzano minimum 2 minuty filmu lub serialu. Dane dotyczą zwykle pierwszych 28 dni od premiery produkcji. W październiku 2021 roku serwis zapowiedział kolejne zmiany w pomiarach oglądalności. W przyszłości zamierza zliczać całkowitą liczbę godzin oglądania danego tytułu w ciągu 28 dni od premiery.

RadioZET.pl/Netflix