Obserwuj w Google News

Psychotest. Ile twarzy widzisz na obrazku? To zdradza, jaki masz typ inteligencji

2 min. czytania
08.07.2024 12:05

Jakie są twoje największe wady i zalety - zarówno w relacjach z ludźmi, jak i w pracy? Który typ inteligencji, należący do klasyfikacji Howarda Gardnera, najbardziej wspiera twoją percepcję świata? Ten psychologiczny test obrazkowy wskaże ci prawdę. 

Psychotest - iluzja optyczna
fot. littlethings.com

Psychotest. Ile twarzy widzisz na obrazku? To zdradza, jaki masz typ inteligencji

Inteligencja logiczno-matematyczna czy wizualno-przestrzenna? Ten test obrazkowy pomoże ci się dowiedzieć, w jaki sposób postrzegasz otaczającą cię rzeczywistość. Nasz poprzedni psychotest, oparty na podziale typów inteligencji Howarda Gardnera, pomagał określić przede wszystkim rodzaj interakcji społecznych - to, ile osób widzisz na obrazku, wskazuje na inteligencję intrapersonalną albo interpersonalną. Chcesz dowiedzieć się na swój temat jeszcze więcej? Spójrz na obrazek poniżej i odpowiedz na pytanie, ile twarzy na nim widzisz. Na rozwiązanie zadania daj sobie minutę. 

Psychotest
fot. littlethings.com

1. Trzy lub cztery twarze.

Wyróżnia cię inteligencja wizualno-przestrzenna, czyli tzw. myślenie obrazami. Skoncentrowałeś/aś swoją uwagę na najważniejszych postaciach, a pominąłeś/aś abstrakcyjne wizerunki, w których można by dopatrzeć się ludzkich twarzy. Twoja estetyczna wrażliwość silnie wpływa na rodzaj percepcji - decyduje o tym, że masz pamięć wzrokową. Po oderwaniu spojrzenia od obrazka możesz z łatwością przypomnieć sobie, kto się na nim znajduje, w jakich barwach został ukazany i jakie emocje kryją się w tym artystycznym przedstawieniu. Dla osoby o inteligencji logiczno-matematycznej ten psychotest jest przede wszystkim łamigłówką do rozwiązania, a ty widzisz dzieło sztuki. Twój umysł nie koncentruje się na szukaniu ukrytych twarzy. Zamiast tego od razu zaczynasz się zastanawiać, co chciał przekazać autor, gdy namalował obok siebie różne pokolenia. Podświadomie od razu pojmujesz, dlaczego dziadek jest ukazany dwukrotnie - jako ktoś, kto stoi obok wnuczki, ale i jako twarz obejmująca całą rodzinę. Inteligencja wizualno-przestrzenna wyróżnia osoby mające tendencję do głębokiego przeżywania obrazów, na które patrzą. Największą siłą, jaką posiadasz, jest empatia. 

2. Pięć twarzy lub więcej.

Wyróżnia cię inteligencja logiczno-matematyczna, pozwalająca skupić się na szczegółach, dostrzec całość obrazu. Widzisz wzory i schematy wszędzie, gdzie tylko skierujesz wzrok. Z tego powodu nie było ci wcale trudno zauważyć wizerunków twarzy ukrytych w przestrzeni pomiędzy kolumnami. Prawdopodobnie spostrzegłeś/aś je bardzo szybko. Posiadasz analityczny umysł, ale dzięki swojej umiejętności dostrzegania ciągów przyczynowo-skutkowych możesz zachwycać innych swoją kreatywnością. Umiesz pracować wyobraźnią w taki sposób, który pozwala na błyskawiczne rozwiązywanie problemów. Jesteś dociekliwy/a, lubisz gry logiczne i zagadki, zadajesz mnóstwo pytań. Chociaż charakteryzuje cię ciekawość dziecka i często dążysz do niestandardowych rozwiązań, umiesz przełożyć je na konkrety, dzięki czemu są one zrozumiałe dla innych. Twoją ogromną siłą jest to, że nie gubisz się w świecie symboli, bo z łatwością odnosisz je do realnego życia i klasyfikujesz je tam, gdzie ich miejsce.

littlethings.com
fot. littlethings.com

Źródło: Radio ZET

Nie przegap