Obserwuj w Google News

Chcesz wesprzeć Ukrainę? Możesz to zrobić razem z BLIKIEM

Maeriał sponsorowany
2 min. czytania
11.03.2022 13:41
Zareaguj Reakcja

Rusza akcja Wspieram Ukrainę. Osoby, które chcą przekazać pieniądze, mogą to zrobić szybko i łatwo BLIKIEM poprzez dedykowaną akcji stronę.

Chcesz wesprzeć Ukrainę? Możesz to zrobić razem z BLIKIEM
fot. ---

Środki zebrane w ramach akcji Wspieram Ukrainę, trafią do Narodowego Banku Ukrainy, który przeznaczy je na potrzebne działania związane z ochroną kraju i obywateli. Działania są możliwe, dzięki uruchomieniu specjalnego rachunku przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Transakcje są rozliczane przez operatora płatności Tpay, który nie podbiera za nie żadnej prowizji – cała wpłacona kwota wykorzystana będzie na pomaganie. Jej jedynym beneficjentem jest Narodowy Bank Ukrainy. Zebrane w ten sposób środki trafią bezpośrednio do niego.

- Wspieram Ukrainę to pomoc, która trafi wprost do Narodowego Banku Ukrainy. Skuteczne i systemowe rozwiązania dają realne wsparcie. Polacy już nieraz udowodnili, że z BLIKEM w dłoni wpływają na rzeczywistość. Wszystkim partnerom dziękujemy. Każdy na swoim odcinku wykonuje świetną pracę – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

- Bezpieczeństwo i szybkość to priorytety, które przyświecają nam na co dzień. Dziś nabrały nowego, ogromnego znaczenia. Dajemy możliwość przekazania środków na wsparcie Ukrainy w bezpieczny i szybki sposób– dodaje Paweł Działak, CEO & co-founder operatora płatności Tpay.

Zachęcamy wszystkich do udostępniania strony www.blik.com/wspieramukraine/ oraz informowania o niej bliskich oraz znajomych. Liczy się każda, nawet symboliczna kwota wsparcia. Potrzeby są ogromne, tak samo jak zagrożenie dla niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy.

BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie praktycznie każdy klient krajowych instytucji płatniczych oferujących aplikację mobilną. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników. Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.