Obserwuj w Google News

Tego nie wiesz o Krystianie Ochmanie. Ciekawostki o reprezentancie Polski na Eurowizji 2022

3 min. czytania
12.05.2022 07:00
Zareaguj Reakcja

Krystian Ochman, reprezentant Polski na Eurowizji 2022, cieszy się obecnie ogromną popularnością. Nic dziwnego, ponieważ jego piosenka "River" zbiera świetne recenzje i jest w gronie eurowizyjnych faworytów. Kim jest wokalista? Poniżej prezentujemy kilka ciekawostek na temat Krystiana Ochmana.

Krystian Ochman
fot. mat. prasowe / Wanessa Kaczmarek

Krystian Ochman wystąpi na Eurowizji 2022 już 12 maja – reprezentant Polski będzie rywalizował w drugim półfinale konkursu w Turynie z piosenką "River". Polska wymieniana jest w gronie faworytów i ma ogromne szanse na awans do finału.

W związku z nadchodzącą Eurowizją 2022 prezentujemy kilka ciekawostek na temat Krystiana Ochmana, o których nie wszyscy mogą wiedzieć.

Zobacz: Eurowizja 2022: drugi półfinał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI [CZWARTEK, 12.05]

Redakcja poleca

Krystian Ochman: ciekawostki o reprezentancie Polski na Eurowizji 2022. Kim jest?

Ciekawostki o Krystianie Ochmanie to temat, który na pewno interesuje wielu jego fanów. Dział prasowy polskiej delegacji na Eurowizję 2022 przygotował najciekawsze informacje o tegorocznym reprezentancie Polski.

Cisza przed koncertem to najlepszy przyjaciel Krystiana Ochmana

Krystian Ochman bardzo poważnie podchodzi do każdego występu i dba o to, aby być jak najlepiej przygotowanym. Komfort zapewniają mu dobry sen, hektolitry wody i owoce. W rozmowie z Pomponikiem zdradził dodatkowo, że przed występem woli się izolować.

Przed koncertem (…) jestem skupiony - trudno ze mną rozmawiać. Głowę mam gdzieś indziej. Zależnie od występu, potrafię nawet dwa dni wcześniej być gdzieś indziej, w innym świecie. Zależy mi, żeby dobrze wyszło i muszę wejść w swój świat – wyznał.

QUIZ: ile wiesz o Krystianie Ochmanie? Test wiedzy przed Eurowizją 2022

Redakcja poleca

Krystian Ochman pracował jako ratownik wodny

Kiedy Ochman mieszkał w Stanach Zjednoczonych, jeszcze przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery muzycznej, dorabiał jako ratownik na jednym z prywatnych basenów niedaleko Waszyngtonu. Historię o swojej pracy dorywczej zdradził w rozmowie z Radiem ZET.

– To nie wyglądało jak w "Słonecznym Patrolu" (śmiech). (…) Raz czy dwa musiałem interweniować. Było nas trzech lub czterech ratowników, siedzieliśmy na krześle, na takim podniesieniu przez 15-20 minut i potem się zmienialiśmy. Musieliśmy uważać na słońce, ja szybko łapię opaleniznę (śmiech) – powiedział Krystian.

Reprezentant Polski ma słabość do fast foodu

Krystian Ochman może liczyć na świetnych i oddanych fanów, którzy wspierają go po każdym koncercie, wręczając mu różne prezenty, m.in. ulubione herbaty czy słodycze. Artysta musi dbać jednak o struny głosowe, więc stara się spożywać słodkości przed występami. W rozmowie z Dziennikiem Eurowizjnym przyznał jednak, że po koncertach ma ochotę na jedno.

…mam straszne gastro! (śmiech) Pałaszuję wszystko! Jest mi przykro, bo gdy kończę koncerty, to fast food jest już zamknięty! (śmiech) – ujawnił Ochman.

Redakcja poleca

Ochman uwielbia gry

Krystian Ochman ma wiele sposobów na relaks – sen, dobra książka czy przyjemny spacer. Okazuje się, że to nie wszystko. Gwiazdor Eurowizji 2022 jest także fanem gier, zwłaszcza tych sportowych. Chodzą plotki, że 22-latek zabierze swoją konsolę również do Turynu.

Gdy gram, potrafię się zdenerwować (śmiech), ale kocham to. Przynosi mi to wielką radość – mówił w rozmowie z Eurovoxx.

Krystian Ochman przewidział swoją przyszłość

W listopadzie 2021 roku Krystian Ochman udzielił wywiadu dla Onetu. Na kilka miesięcy przed polskimi preselekcjami został zapytany o Konkurs Piosenki Eurowizji. Czy już wtedy coś przeczuwał?

Śmieszne, bo kiedyś nie miałem świadomości o istnieniu tego konkursu. Kiedy przyjechałem do Polski, to po pewnym czasie zrozumiałem, jak ważny jest to konkurs dla ludzi w Europie. Dla mnie najważniejsza jest piosenka. Gdyby udało mi się przygotować propozycję, z którą dumnie mógłbym startować w barwach Polski, to oczywiście bym się zgodził – powiedział Ochman.

Redakcja poleca
Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest

RadioZET.pl/mat.prasowe