Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: widzowie popłakali się po tym występie. "Wciąż mam gęsią skórkę" [WIDEO]

2 min. czytania
11.05.2022 11:37
Zareaguj Reakcja

W pierwszym półfinale Eurowizji 2022 na scenie pojawił się Diodato, który miał reprezentować Włochy w 2020 roku, ale konkurs odwołano. Jego piosenka "Fai Rumore" stała się jednym z symboli pandemii we Włoszech – ludzie śpiewali ją na balkonach. Teraz Diodato pojawił się gościnnie na Eurowizji i wzruszył miliony widzów.

Diodato Eurowizja 2022
fot. mat. prasowe / EBU / CORINNE CUMMING

Eurowizja 2022 trwa. Za nami wyniki pierwszego półfinału konkursu. Poznaliśmy 10 finalistów – w finale wystąpi m.in. główny faworyt do zwycięstwa, czyli zespół Kalush Orchestra z Ukrainy. W drugim półfinale zaplanowanym na czwartek zobaczymy Krystiana Ochmana.

Jednym z najpiękniejszych momentów pierwszego półfinału był niezwykle wzruszający występ Diodato. Wokalista zaśpiewał utwór "Fai Rumore", wielki włoski przebój i jeden z symboli pandemii koronawirusa we Włoszech.

Zobacz:  Eurowizja 2022: drugi półfinał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI [CZWARTEK, 12.05]

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: widzowie popłakali się po występie Diodato w pierwszym półfinale [WIDEO]

Diodato był jednym z gości specjalnych pierwszego półfinału Eurowizji 2022. Popularny piosenkarz miał reprezentować Włochy w 2020 roku, ale konkurs odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Dwa lata później otrzymał możliwość występu na eurowizyjnej scenie.

Jego występ wzruszył miliony widzów. W komentarzach internauci niemal jednogłośnie twierdzą, że był to najlepszy moment całego pierwszego półfinału. Wiele osób przyznaje, iż popłakało się po występie Diodato i miało ciarki na całym ciele.

Redakcja poleca

"Jakie to wzruszające i podnoszące na duchu, kiedy cała publiczność śpiewała razem z nim. Niesamowita piosenka i wspaniały wokalista", "To jest właśnie Eurowizja. Natychmiastowe dreszcze", "Jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach występów w ostatnim czasie. To wszystko wywołało u mnie dreszcze", "Popłakałem się", "Jedna z najlepszych piosenek w historii Eurowizji", "To jest zupełnie inny poziom muzyczny", "Wciąż mam gęsią skórkę" – piszą widzowie z całej Europy.

Diodato – "Fai rumore". Piosenka symbolem pandemii koronawirusa we Włoszech

Piosenka „Fai Rumore”, z którą Diodato miał wystąpić na Eurowizji 2020, stała się nie tylko wielkim przebojem, ale także jednym z najważniejszych symboli pandemii koronawirusa we Włoszech. Przez wiele tygodni mieszkańcy wspólnie koncertowali i śpiewali na balkonach, kiedy nie mogli wychodzić z domu. W ten sposób wspierali się w trudnych chwilach. „Fai Rumore” był jednym z najczęściej śpiewanych przez nich utworów.

W maju 2020 roku, kiedy pandemia we Włoszech była w tragicznej fazie, Diodato wystąpił ze swoim eurowizyjnym utworem w zupełnie pustym, starożytnym amfiteatrze w Weronie.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest