Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: jak głosować na Polskę w finale? Głosowanie na Krystiana Ochmana [INSTRUKCJA]

2 min. czytania
14.05.2022 21:55
Zareaguj Reakcja

Jak głosować na Polskę w finale Eurowizji 2022? Przestawiamy instrukcję krok po kroku i wyjaśniamy, czy Polacy mogą oddawać głosy na Krystiana Ochmana, reprezentanta Polski na Eurowizji 2022, który wystąpi w sobotnim finale. Poniżej zasady głosowania na Polskę na Eurowizji 2022.

Krystian Ochman
fot. mat. prasowe

Krystian Ochman wystąpi w finale  Eurowizji 2022, który odbędzie się już w sobotę, 14 maja. Reprezentant Polski będzie walczył o awans do finału z piosenką "River".

Wiele osób zastanawia się, jak głosować na Polskę na Eurowizji 2022 i czy można oddać głos na Krystiana Ochmana. Poniżej przedstawiamy instrukcję głosowania na Eurowizji i wyjaśniamy, czy widzowie z Polski mogą oddawać głosy na Krystiana Ochmana.

Zobacz:  Eurowizja 2022: finał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI live [SOBOTA, 14.05]

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: jak głosować na Polskę w finale, czy można oddać głos? Głosowanie widzów na Krystiana Ochmana [ZASADY]

Głosowanie z Polski na Krystiana Ochmana w finale Eurowizji 2022 jest niestety niemożliwe - mieszkańcy Polski nie mogą głosować na Polaka. Zgodnie z zasadami konkursu widzowie przebywający na terenie danego państwa nie mogą oddawać głosów na reprezentanta tego kraju. W trakcie finału Eurowizji prawo do głosowania mają osoby znajdujące się we wszystkich państwach, które brały udział w tegorocznym konkursie, czyli zarówno z krajów występujących w finale, jak i z tych, które odpadły w półfinałach.

Zobacz:  Eurowizja 2022 – TRANSMISJA: finał z Polską. O której godz. i gdzie oglądać w TV, online?

Oznacza to, że mieszkający za granicą Polacy mogą głosować na Polskę na Eurowizji 2022. W finale głosy na Krystiana Ochmana mogą oddawać mieszkańcy wszystkich krajów biorących udział w tegorocznym konkursie.

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: głosowanie. Numer telefonu i SMS

Krystian Ochman wystąpi w finale Eurowizji 2022 z numerem 23., więc w treści SMS należy wpisać 23. Poniżej prezentujemy grafikę przygotowaną przez portal "Dziennik Eurowizyjny" z listą wszystkich numerów telefonu i SMS. W finale Eurowizji 2022 na Polskę może głosować cała Europa (oprócz Polski) i Australia.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest