Obserwuj w Google News

Quiz. Znasz piosenki Stachurskyego? Tylko dla prawdziwych fanów

1 min. czytania
04.07.2024 11:27

Stachursky jest jednym z weteranów polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma wiele hitów, które do dziś śpiewane są na imprezach. Sprawdź, czy znasz jego twórczość.

Stachursky
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. EAST NEWS, PRESS PHOTO CENTER, TOMASZ RACZEK

Test z wiedzy o twórczości Stachurskyego

Stachursky zapisał się na kartach historii polskiej muzyki popularnej jako twórca jednego z największych hitów minionych lat – „Tym niepokorny”. Umiejętnie łącząc rytmy polskiego disco, popu i muzyki elektronicznej, stworzył wiele kawałków, do których do dziś bawią się tłumy.

Quiz: Znasz piosenki Stachurskyego? Tylko dla prawdziwych fanów

1/10 Z którego utworu pochodzą te słowa: "Witaj moja iskierko/Me serduszko ukochane/To jest najpiękniejszy widok jaki pragnę widzieć ranem"?

Wielokrotnie nagradzany, mający na swoim koncie wiele komercyjnych sukcesów Stachursky stał się ikoną muzyki pop. W tym quizie sprawdzimy, czy znasz jego twórczość.

Quiz. Znasz piosenki Stachurskyego?

Ten quiz ma na celu sprawdzenie twojej znajomości utworów Sachurskyego. Tylko prawdziwy fan zdobędzie maksymalną liczbę punktów.

Pytania, które dla ciebie przygotowaliśmy, dotyczą całego okresu działalności muzyka. Będziesz musiał wykazać się czujnością i wiedzą, by uzyskać prawo do nazywania się mistrzem w tym temacie.

Źródła: Radio ZET

Nie przegap