Obserwuj w Google News

Quiz. "Jak tatuś zrobi dzióbek...". Nie ma szans, że dokończysz te cytaty z "Dnia świra"

1 min. czytania
06.07.2024 21:37

"Dzień świra" to kultowa polska komedia z Markiem Kondratem w roli głównej. Cytaty z filmu weszły na stałe do słownika Polaków. Czy jesteś w stanie je dokończyć w naszym quizie?

Dzień świra - Michał Koterski, Marek Kondrat - kadr z filmu
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Vision/materiały prasowe

"Dzień Świra" to kultowy polski film w reżyserii Marka Koterskiego, który wciąż rezonuje z widzami dzięki swoim znakomitym dialogom i niepowtarzalnym cytatom. Czy jednak znasz  je na tyle dobrze, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania naszego quizu?

Quiz: "Jak tatuś zrobi dzióbek...". Nie ma szans, że dokończysz te cytaty z "Dnia świra"

1/15 Dokończ cytat: "Boję się rano wstać, boję się dnia, codziennie rano boję się otworzyć oczy, ze strachu przed..."

Film opowiada historię Adasia Miauczyńskiego - neurotycznego polonisty, który zmaga się z codziennymi absurdami życia w Polsce. Wcielił się w niego fenomenalny  Marek Kondrat, kreując postać niezwykle złożoną i bardzo charakterystyczną, ale na tyle uniwersalną, że w tytułowym bohaterze może się przejrzeć każdy z widzów. Poza słynnymi scenami do historii przeszły jeszcze słynniejsze cytaty, oddające tragikomiczną naturę życia Miauczyńskiego, a także uwypuklające w sposób ironiczny i trafny sposób polskie nawyki i przywary.

Quiz. "Jak tatuś zrobi dzióbek...". Dokończ cytaty z "Dnia świra"

"Dzień Świra" pełen jest cytatów, które na stałe weszły do polskiej popkultury. Przykładów można mnożyć bez liku, co tylko udowadnia, że jeden z najsłynniejszych filmów Marka Koterskiego to mistrzowska mieszanka humoru, ironii i głębokiej refleksji nad współczesnym życiem.

Jeśli pamiętasz "Dzień świra", ten quiz nie powinien stanowić żadnego wyzwania. Ostrzegamy jednak, że niektóre pytania są podchwytliwe, więc zdobycie 100% poprawnych odpowiedzi może stanowić problem. Życzymy powodzenia!

Źródło: Radio ZET