Obserwuj w Google News

Quiz. Dopasuj hit do zespołu. Kto śpiewał „Baśkę”, a kto „Fabrykę małp”?

1 min. czytania
03.07.2024 09:11

Czy potrafisz wskazać, który zespół wykonał dany hit? Sprawdź swoją wiedzę w naszym muzycznym quizie. Zanucić każdy potrafi, ale czy tytuły znasz tak dobrze, jak melodie?

Robert Gawliński i Jan Panasewicz
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News, Jan BIELECKI/East News

Quiz. Kto śpiewał te przeboje?

„Pokaż, na co cię stać, ale nie jeden raz” – śpiewał zespół Feel. Czy rzeczywiście odpowiesz celnie na każde z naszych pytań? Mamy dla ciebie tytuły 15 największych polskich hitów, a ty musisz dopasować, który zespół stoi za ich wykonaniem.

Quiz: Który zespół stoi za tym hitem?

1/15 "Co mi Panie dasz"

Na pewno słyszałeś te piosenki nie raz. Czy to w windzie, jadąc samochodem, słuchając radia do porannej kawy, na YouTube, TikToku, w sklepie, w restauracji… Zapewne wielu z nas umie zanucić największe polskie przeboje, ale możemy mieć ogromny problem, aby zapamiętać tytuł utworu. Dzisiaj stajesz przed tym wyzwaniem.

W quizie znajdziesz przeróżnych wykonawców. Bajm, Lady Pank, Budka Suflera, Ich Troje, Maanam czy Perfect to przecież klasyka polskiej muzyki, więc powinno być łatwo... Mimo wszystko damy sobie uciąć rękę, że 8. pytanie cię pokona.

Jak już jesteśmy w rozśpiewanym nastroju, to mamy dla ciebie jeszcze kilka propozycji muzycznych quizów. Sprawdź, jak dobrze znasz piosenki o lecie! Uda ci się dokończyć każdą z nich? Musisz również przetestować swoją wiedzę na temat hitów z dancingów w PRL.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap