Obserwuj w Google News

Quiz. „Jolka, Jolka pamiętasz…” co było dalej? Dokończ polskie przeboje wszech czasów

1 min. czytania
04.07.2024 09:13

Niektóre piosenki odchodzą w zapomnienie już po jednym sezonie, inne zostają z nami na dłużej, stając się jednocześnie hitami wszech czasów. Quiz, który przygotowaliśmy dotyczy właśnie tych drugich. Sprawdź, czy potrafisz dokończyć przeboje, które nucą pokolenia.

Artyści: Krzysztof Cugowski, Jan Panasewicz, Grzegorz Markowski
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. East News: Wojciech Olszanka/TRICOLORS/Jan BIELECKI

Wiele polskich piosenek, mimo upływającego czasu, nie wychodzi z mody. To hity, które łączą pokolenia. Nucimy je w czasie ognisk, wesel czy też jubileuszy. Słowa tych piosenek zapadają w pamięć – często powodem tego, jest ich uniwersalność i ponadczasowość.

Quiz: „Jolka, Jolka pamiętasz...” co było dalej? Dokończ polskie przeboje wszech czasów

1/15 (Perfect) "Nie mogę Ci wiele dać, bo sam...

Każdy szanujący się meloman powinien znać najbardziej popularne piosenki zespołów: Dżem, Lady Pank, Budka Suflera czy Perfect. Artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Czesław Niemen czy Anna Jantar stworzyli hity, o których trudno zapomnieć. Znasz te kawałki?

Odpowiedz poprawnie na 15 pytań. To quiz dla najlepszych

Stworzyliśmy quiz, który pozwoli ci się przekonać, jak dobrze znasz polskie przeboje wszech czasów. To 15 pytań. Każde z nich zawiera fragment popularnej piosenki. Ty musisz wskazać następny wers.

Zabawa jest prosta, ale jeśli się pomylisz, możesz wrócić do poprzedniego pytania i naprawić swój błąd. Zdobycie kompletu punktów nie powinno być dla ciebie szczególnym wyzwaniem. Powodzenia.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap