Obserwuj w Google News

Co wiesz o Grzegorzu Skawińskim? Quiz nie tylko dla fanów Kombii i O.N.A.

2 min. czytania
06.07.2024 13:23

Grzegorz Skawiński to niemal legendarny już piosenkarz. W 2024 roku lider zespołu Kombii kończy 70 lat. Sprawdź w naszym quizie, co wiesz o Grzegorzu Skawińskim.

Co wiesz o Grzegorzu Skawińskim? Quiz nie tylko dla fanów Kombii i O.N.A.
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Quiz. Jak dobrze znasz Grzegorza Skawińskiego? 15/15 tylko dla jego fanów

Słynny piosenkarz urodził się 6 lipca 1954 roku w Mławie. Grzegorz Skawiński zaczynał swoją karierę od zespołu Kameleon, który założył z kolegą z liceum Waldemarem Tkaczykiem. Obaj założyli potem formację Horoskop, do której dołączył Jan Pluta.

Quiz: Jak dobrze znasz Grzegorza Skawińskiego?

1/15 Grzegorz Skawiński od wielu lat nie rozstaje się z jednym atrybutem. Z czym?

W 1975 roku Skawiński dołączył do zespołu, który stworzył Sławomir Łosowski. W tamtym momencie nie nazywał się jednak Kombi, a Akcenty. Znaną wszystkim nazwę ta formacja muzyczna przyjęła dopiero rok później. W dorobku Kombi znajdują się utwory takie jak „Słodkiego, miłego życia” czy „Nasze randez-vous”. W 1992 roku Grzegorz Skawiński odszedł z Kombi.

Zobacz także

Quiz o Grzegorzu Skawińskim. Ile wiesz o liderze zespołu Kombii i O.N.A.?

Kolejnym zespołem stworzonym przez muzyka był Skawalker. W międzyczasie Skawiński nagrał album solowy. W 1994 roku do Skawalkera dołączyła Agnieszka Chylińska. Wtedy właśnie zespół zmienił nazwę na O.N.A. Największymi hitami grupy były „Kiedy powiem sobie dość”, „Znalazłam”, „Najtrudniej” i „Niekochana”. W końcu i ten zespół się rozpadł w 2003 roku.

Grzegorz Skawiński utworzył zupełnie nową formację z Waldemarem Tkaczykiem. Nazywała się Kombii – to stanowiło kość niezgody między członkami zespołu a Sławomirem Łosowskim, który uważał, że tylko on ma prawa do nazwy. Sprawa trafiła na drogę sądową, jednak Łosowski przegrał i koncertuje pod nazwą „Kombi Łosowski”.

W tym quizie znajdziesz pytania dotyczące działalności artystycznej Grzegorza Skawińskiego. Jeśli uważasz, że twoje pokolenie nie odejdzie w cień, z pewnością dostaniesz 100% i wtedy w normalny dzień będzie zawsze black and white.

Nie przegap