Obserwuj w Google News

Quiz. Dokończ piosenki o lecie. „Bo lato rozpala każdego...”

1 min. czytania
19.06.2024 08:04

Myślisz, że quiz ze znajomości piosenek, w których przewija się lato, będzie banalnie prosty? Lepiej przypomnij sobie największe hity, bo zapytamy nie tylko o Bajm, Formację Nieżywych Schabuff i Golec uOrkiestrę.

Golec uOrkiestra
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. materiały prasowe Golec uOrkiestra

Quiz. Jak dobrze znasz polskie hity o lecie?

Kalendarzowe lato rozpoczyna się 22 czerwca, ale temperatury już od kilku lat na tyle dają nam w kość, że dla niektórych lato zaczyna się już w maju. Ta pora roku jest też inspiracją dla artystów i na przestrzeni lat powstało wiele piosenek na temat ciepłych miesięcy i letnich romansów.

Quiz: Polskie piosenki z latem w tle

1/15 Golec uOrkiestra śpiewali: "Bo lato rozpala każdego Górala, i ... wyzwala w każdym z nas".

Czy na poczekaniu potrafisz wymienić choć 7 piosenek o lecie? Nie? To fatalnie. W naszym quizie zgromadziliśmy hity takich wykonawców jak np. Bajmu, Majki Jeżowskiej, Skanera, Wojciecha Gąssowskiego, Haliny Kunickiej czy Anny Jantar. Z nami poznasz zakamarki polskiej sceny muzycznej.

Czeka na ciebie 15 pytań o 15 różnych piosenek. Nie łam się, bo nawet jeśli nie zdobędziesz kompletu punktów, to stworzysz z nami niezłą playlistę do puszczania w samochodzie, pod namiotem lub na grillu. W końcu zaczynamy lato!

Widzimy, że zainteresowała cię tematyka muzyczna. W takim razie musisz spróbować się w innych naszych quizach. Spróbuj rozwiązać śpiewająco test o piosenkach z polskich seriali. Na pewno spodoba ci się też o hitach z czasów PRL.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap