Obserwuj w Google News

Quiz. Muzyczne hity PRL-u. Rozpoznasz piosenkę po fragmencie tekstu?

1 min. czytania
15.06.2024 14:08

„Parostatek”, „Chałupy welcome to”, „Niech żyje bal”, czy „Tyle słońca w całym mieście” to hity, które zapisały się w historii polskiej muzyki. Choć królowały w czasach PRL, sporą popularnością cieszą się również obecnie. Znasz teksty największych przebojów minionych dekad? Sprawdź się w naszym quizie!

Anna Jantar
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Materiały prasowe, Ryszard Łabus

Polacy pokochali te utwory

Czasy PRL-u wielu kojarzą się z uciskiem władzy, pustymi półkami sklepowymi, czy cenzurą. Życie w tamtym okresie nie było łatwe, dlatego ważnym aspektem było poszukiwanie przyjemności. Tych zdecydowanie dostarczali artyści. To właśnie w tym okresie powstało wiele hitów, które dziś nucą nawet młodsze pokolenia Polaków.

Quiz: Muzyczne hity PRL-u. Rozpoznasz piosenkę po fragmencie tekstu?

1/15 "Świat, ma tyle barw, Są tuż obok mnie. Weź ten piękny dar I przez życie nieś". Tak zaczyna się jeden z największych hitów Anna Jantar. Który?

Kto z nas nigdy nie słuchał utworów Bajmu, Budki Suflera, Lady Pank, czy Kultu albo nie zetknął się z twórczością Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Czesława Niemena, czy Wojciecha Gąssowskiego? Dla wszystkich tych, którym w duszy wciąż gra muzyka tamtych lat, mamy nie lada wyzwanie.

Quiz. Rozpoznasz przebój PRL po fragmencie tekstu?

Dziś przygotowaliśmy quiz, w którym sprawdzamy znajomość tekstów hitowych piosenek z czasów PRL-u. Zasady są proste: my podajemy fragment, twoim zadaniem jest dopasowanie do niego odpowiedniego tytułu.

Myślisz, że dasz radę zdobyć komplet punktów? Sprawdźmy to! Ostrzegamy jednak, że na najlepszy wynik mogą liczyć jedynie prawdziwi melomani.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap