Obserwuj w Google News

Nigeryjczyk odkrył piosenkę Krystyny Prońko. Oto co z nią zrobił

1 min. czytania
03.07.2024 14:46

Pochodzący z Nigerii producent muzyczny znany w sieci jako Kolo, odkrył piosenkę Krystyny Prońko. Postanowił wykorzystać piosenkę wokalistki po swojemu. Jak mu poszło? 

Kolo i Krystyna Prońko
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER + Instagram/kolo.24

Nigeryjczyk zachwycony piosenką Krystyny Prońko 

Kolo, to znany w sieci producent muzyczny i raper, którego specjalnością jest okrywanie muzyki z różnych stron świata. Mężczyzna do stworzenia swojego albumu wykorzystał 13 utworów z 13 różnych krajów. Na jego liście znalazła się również Polska, a hit, który powstał w wyniku samplu utworu Krystyny Konarskiej “W dziką jabłoń cię zaklęłam” stał się internetowym viralem. 

Zobacz także

Tym razem muzyk przyjrzał się piosence Krystyny Prońko “Deszcz w Cisnej”. Pochodzi ona z drugiej solowej płyty wokalistki o tym samym tytule, która została wydana w 1978 roku. Jak Kolo zinterpretował hit polskiej gwiazdy? 

Kolo zremiksował piosenkę Krystyny Prońko 

Kolo specjalizuje się w tworzeniu bitów pod piosenki hip-hopowe, pod które sam później rapuje. To właśnie zrobił wcześniej z utworem Krystyny Konarskiej i to samo spotkało “Deszcz w Cisnej”. Kolo zmienił tempo, dodał beat, a później swój tekst. Jak spodobała się internautom ta wersja? 

Redakcja poleca

“Dotknąłeś legendy i zrobiłeś to świetnie! Znowu”; “Jesteś świetny, pozdrowienia z Polski”; “Dzięki stary, wspaniały kawałek”; “Dzięki, za popularyzowanie naszej muzyki i odświeżanie jej” - czytamy w komentarzach. Krystyna Prońko została kilkukrotnie oznaczona pod wpisem Kolo, jednak nie odpowiedziała. Nie wiadomo więc, czy widziała, co stworzył producent. 

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap