Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: Szwecja wygra siódmy raz? Internauci zachwyceni Cornelią Jakobs [WIDEO]

2 min. czytania
14.05.2022 15:30
Zareaguj Reakcja

Cornelia Jakobs reprezentantką Szwecji na Eurowizji 2022. Piosenkarka w wielkim stylu wygrała Melodifestivalen i niemal natychmiast stała się jedną z faworytek do zwycięstwa w konkursie w Turynie. Czy piosenka "Hold Me Closer" wygra Eurowizję 2022? Internauci są zachwyceni.

Cornelia Jakobs
fot. mat. prasowe / EBU / Nathan Reinds

Eurowizja 2022 trwa. Na scenie zaprezentuje się 40 reprezentantów, w tym Krystian Ochman z Polski. W Turynie nie zobaczymy na pewno uczestnika z Rosji, ponieważ kraj został wykluczony z konkursu w związku z wojną w Ukrainie.

Wśród faworytów do zwycięstwa wymienia się m.in. Szwecję, jeden z najbardziej utytułowanych krajów w historii Eurowizji. Reprezentuje ją w tym roku Cornelia Jakobs. Internauci są zachwyceni jej piosenką "Hold Me Closer".

Zobacz:  Eurowizja 2022: finał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI live [SOBOTA, 14.05]

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: Szwecja - "Hold Me Closer". Kim jest Cornelia Jakobs, jedna z faworytek?

Cornelia Jakobs ma 30 lat i jest córką znanego szwedzkiego muzyka rockowego - Jakoba Samuela. Piosenkarka wygrała w marcu Melodifestivalen 2022, czyli szwedzkie preselekcje do Eurowizji 2022. Po raz pierwszy pojawiła się solowo w eliminacjach. Wcześniej występowała w Melodifestivalen dwukrotnie – w 2011 i 2012 roku jako członkini zespołu Love Generation, ale nie odniosła sukcesu. Jej debiutancki solowy singiel "Late Night Stories" ukazał się w 2018 roku, ale dopiero eurowizyjne "Hold Me Closer" stało się jej pierwszym przebojem.

Redakcja poleca

Piosenka "Hold Me Closer" zbiera bardzo pozytywne recenzje od zagranicznych słuchaczy. Internauci chwalą wokalistkę za bardzo szczery tekst i prawdziwe, surowe emocje. Zdaniem niektórych Szwecja ma ogromne szanse na kolejne zwycięstwo w Eurowizji. Podobnego zdania są bukmacherzy, którzy umieścili w tym momencie Cornelię Jakobs na 3. miejscu eurowizyjnego notowania.

Szwecja wystąpi w finale Eurowizji 2022 z numerem 20.

"Moja tegoroczna zwyciężczyni", "Szwecja w końcu wysyła artystkę, która opowiada historię i ma swoją własną estetykę. Nie miałbym nic przeciwko, żeby wygrała w tym roku", "Zwyciężczyni Eurowizji", "Myślę, że jest kandydatką do zwycięstwa", "Winner alert", "Ta piosenka to materiał na wygraną", "Szwecja naprawdę ma zamiar wygrać trzeci raz w ciągu dziesięciu lat" – piszą zachwyceni słuchacze.

Warto dodać, że Szwecja to jedno z najbardziej utytułowanych państw biorących udział w Eurowizji. Kraj wygrał konkurs aż sześciokrotnie – wśród zwycięzców znaleźli się m.in. ABBA, Mans Zelmerlow czy Loreen. Jeśli Szwecja wygra Eurowizję 2022, zrówna się liczbą zwycięstw z Irlandią, która ma najwięcej wygranych w historii.

Krystian Ochman na Eurowizji 2022. Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2022 odbywa się w dniach 10-14 maja w Turynie. W 66. edycji konkursu weźmie udział 40 państw.

Reprezentant Polski Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2022 zaplanowanym na 12 maja. Polska jest obecnie wymieniana w gronie faworytów do zwycięstwa.

Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS