Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: kim jest Amanda Tenfjord z Grecji? Jej występ wzruszy miliony widzów [WIDEO]

2 min. czytania
14.05.2022 13:55

Amanda Georgiadi Tenfjord to reprezentantka Grecji na Eurowizji 2022. W konkursie zaśpiewa emocjonalny utwór "Die Together", który jest jednym z faworytów do zwycięstwa. Kim jest Amanda Tenfjord z Grecji i o czym jest jej piosenka?

Amanda Georgiadi Tenfjord Grecja Eurowizja 2022
fot. mat. prasowe / eurovision.tv / Kostas Karydas

Eurowizja 2022: Grecja i piosenka "Die Together". Kim jest Amanda Georgiadi Tenfjord, która reprezentuje Grecję? Wokalistka to jedna z faworytek do zwycięstwa, a jej emocjonalna ballada zachwyciła eurowizyjnych fanów.

Zobacz:  Eurowizja 2022: finał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI live [SOBOTA, 14.05]

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: Amanda Tenfjord – Grecja. Kim jest reprezentantka? "Die Together" [Wiek, Instagram]

Amanda Georgiadi Tenfjord urodziła się w 1997 roku i ma obecnie 25 lat. Co ciekawe, reprezentantka Grecji przyszła na świat w Alesund w Norwegii ma norwesko-greckie korzenie.

Pierwsze lata życia spędziła w greckiej Janina, później przeprowadziła się do Tennfjord w Norwegii. Uczęszczała do tej samej klasy, co popularna norweska piosenkarka Sigrid. Przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 5 lat, kiedy zachwyciła się grą na fortepianie.

Amanda Tenfjord od wielu lat pisze i komponuje własne utwory w stylu indie popu i synth popu. Ma na koncie dwie EP-ki i wiele singli. O reprezentantce Grecji pisały popularne zagraniczne magazyny muzyczne, m.in. "NME" czy "The Fader". Jej piosenki cieszą się dużo popularnością w serwisach streamingowych. Pojawiły się także w serialu Netflixa "Spinning Out" i produkcji BBC "Nudes". 25-latka występowała w programach muzycznych, koncertowała też ze znanym zespołem Highasakite.

Co ciekawe, Amanda Tenfjord łączy karierę muzyczną z zupełnie inną pasją – medycyną. Wokalistka studiuje na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim. Odbywa także staż w szpitalu, gdzie wspiera pacjentów zmagających się z COVID-19.

Reprezentantka Grecji chętnie dzieli się z fanami swoim życiem w social mediach. Można ją znaleźć na Instagramie pod nazwą @amandatenfjord.

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: Grecja – "Die Together". O czym jest piosenka Amandy Tenfjord?

Piosenka Grecji na Eurowizji 2022 nosi tytuł "Die Together" i jest jednym z głównych faworytów konkursu. Utwór opowiada smutną historię rozpadającego się związku. W refrenie wokalistka śpiewa o tym, że gdyby zakochani odeszli z tego świata w tym samym momencie, mogliby na zawsze pozostać razem.

Amanda Tenfjord awansowała do finału Eurowizji 2022 - we wtorek wystąpiła w pierwszym półfinale konkursu.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest