Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: Subwoolfer z Norwegii. Kim są żółte wilki, które świetnie tańczą? [WIDEO]

2 min. czytania
14.05.2022 13:00
Zareaguj Reakcja

Subwoolfer reprezentują Norwegię na Eurowizji 2022. Duet zabawnych wilków jest jednym z faworytów pierwszego półfinału, a także całego konkursu. Kim jest Subwoolfer i kto kryje się pod maską wilka? Oto Subwoolfer z Norwegii.

Subwoolfer Eurowizja 2022
fot. mat. prasowe / EBU / Corinne Cumming

Eurowizja 2022: Norwegia i piosenka "Give That Wolf a Banana". Kim jest Subwoolfer, który reprezentuje Norwegię? Duet elegancko ubranych wilków jest w gronie faworytów i ma zachwycić widzów zabawną choreografią.

Zobacz:  Eurowizja 2022: finał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI live [SOBOTA, 14.05]

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: Subwoolfer – Norwegia. Kim są żółte wilki i kto kryje się pod maską? "Give That Wolf a Banana"

Subwoolfer to norweski duet, który powstał w 2021 roku. Tworzą go artyści o pseudonimach Keith i Jim – nikt nie zna jednak ich prawdziwej tożsamości, więc nie wiadomo, kto kryje się pod maską. Reprezentanci Norwegii na Eurowizji 2022 słyną z żółtych masek wilków i eleganckich czarnych garniturów. Potrafią też nieźle tańczyć, o czym przekonają się miliony widzów.

Eurowizja 2022: kim jest Amanda Tenfjord z Grecji? Jej występ wzruszy miliony widzów [WIDEO]

Duet nazywa siebie "największym zespołem w galaktyce" i chwali się, że ich fikcyjna historia rozpoczęła się 4,5 miliarda lat temu na Księżycu. 20 lipca 1969 roku mieli spotkać niejakiego proroka Neila, który miał pomóc im stać się najlepszym zespołem na jego planecie. Prorok jednak zniknął, ale Subwoolfer stworzyli utwór "Give That Wolf a Banana", podobno najwspanialszą piosenkę we wszechświecie. Przybyli więc na Ziemię, aby wystąpić na Eurowizji 2022 i zdobyć muzyczny tron. Pomóc ma im w tym DJ Astronaut.

Zespół Subwoolfer został reprezentantem Norwegii po zwycięstwie w preselekcjach "Melodi Grand Prix 2022", gdzie w finale zdobyli blisko 370 tysięcy głosów.

Reprezentanci Norwegii cieszą się ogromną popularnością w mediach społecznościowych, gdzie nagrywają zabawne klipy do tegorocznych eurowizyjnych piosenek.

Subwoolfer wystąpią w finale Eurowizji 2022 - we wtorek zespół awansował z pierwszego półfinału konkursu.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest