Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Artur Orzech nie będzie komentował konkursu? Plotki o innych kandydatach

2 min. czytania
23.03.2021 12:11
Zareaguj Reakcja

Artur Orzech kończy współpracę z Telewizją Polską? Jak poinformował portal Wirtualne Media, prezenter nie będzie już prowadził „Szansy na sukces”. Czy to oznacza, że Artur Orzech nie będzie komentował Eurowizji 2021? Pojawiają się już pierwsze plotki o potencjalnych kandydatach na komentatora konkursu.

Artur Orzech
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Artur Orzech stracił posadę prowadzącego „Szansy na sukces” – podał portal Wirtualne Media. Władze telewizji publicznej wydały oświadczenie, w którym poinformowały, że prezenter nie pojawił się na nagraniu programu. Zastąpił go Marek Sierocki.

Informacje o zerwaniu umowy z Arturem Orzechem zaniepokoiły natychmiast eurowizyjnych fanów. Czy to oznacza, że dziennikarz nie będzie już komentował Konkursu Piosenki Eurowizji? Na ten moment nie wiadomo, ale pojawiają się pierwsze plotki o potencjalnych kandydatach na komentatora Eurowizji.

Eurowizja 2021: Cleo komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Zdziwiłam się, że jedzie"

Eurowizja 2021: Artur Orzech nie będzie komentował konkursu? Kto go może zastąpić?

Artur Orzech nie będzie już komentował Eurowizji? Wielu polskich widzów nie wyobraża sobie konkursu bez komentarza 57-letniego dziennikarza, a tegoroczna edycja impreza zbliża się wielkimi krokami.

Medialne doniesienia o zerwaniu współpracy między TVP i Arturem Orzechem natychmiast wywołały lawinę spekulacji na temat potencjalnych kandydatów na nowego komentatora Eurowizji.

Jak podaje portal Eurowizja.org, najgłośniej plotkuje się o Marku Sierockim, słynnym i doświadczonym dziennikarzu muzycznym, który według Wirtualnych Mediów będzie teraz na stałe prowadził Szansę na sukces”. Mówi się także o Mateuszu Szymkowiaku, prezenterze TVP i prywatnie fanie Eurowizji. 33-letni dziennikarz od kilku lat jest związany z konkursem – prowadził ceremonie otwarcia Eurowizji Junior, prezentował punkty polskiego jury na Eurowizji 2019 czy niejednokrotnie przygotowywał materiały o konkursie w Pytaniu na śniadanie. Eurowizja.org wspomniała również o Norbim, prowadzącym „Koło Fortuny”, a wcześniej „Jaka to melodia?”.

Portal Pomponik nieoficjalnie informuje, że oprócz wspomnianych wyżej Sierockiego i Szymkowiaka podobno mają być brane pod uwagę także kandydatury Aleksandra Sikory czy Idy Nowakowskiej.

Redakcja poleca

Warto dodać, że Artur Orzech komentował Konkursu Piosenki Eurowizji od 1992 roku, kiedy Polska nie brała jeszcze udziału w imprezie. Później miał okazję także komentować Eurowizję Junior i taneczną Eurowizję. Kilkukrotnie prowadził również Krajowe Eliminacje, czyli polskie preselekcje do konkursu.

Czy Artur Orzech naprawdę nie będzie już komentował Eurowizji? Na ten moment nie ma żadnych potwierdzonych informacji. Przekonamy się wkrótce.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.

Rafał Brzozowski, reprezentant Polski na Eurowizji 2021, wystąpi w drugim półfinale konkursu, który odbędzie się 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski walczy z hejtem. Prezenter TVP odpowiada internautom