Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Cleo komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Zdziwiłam się, że jedzie"

2 min. czytania
23.03.2021 09:44
Zareaguj Reakcja

Cleo skomentowała piosenkę Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021. Piosenkarka, która występowała w konkursie z hitem „My Słowianie”, oceniła utwór reprezentanta Polski w rozmowie z Plotkiem. Gwiazda „The Voice Kids” nie ukrywa, że wybór TVP mocno ją zaskoczył.

Eurowizja 2021: Cleo komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Zdziwiłam się, że jedzie"
fot. AFP/EAST NEWS,

Eurowizja 2021 odbędzie się już w maju. Telewizja Polska zdecydowała, że reprezentantem Polski będzie  Rafał Brzozowski, który wystąpi z piosenką „The Ride”. Wybór TVP nie wszystkim się jednak spodobał, a Brzozowski musiał walczyć z hejtem po premierze utworu.

Głos w sprawie reprezentanta Polski na Eurowizji 2021 zabrała ostatnio również Cleo. W wywiadzie dla portalu Plotek piosenkarka i była reprezentantka oceniła polską piosenkę na konkurs. Jurorka The Voice Kids przyznała, że wybór Telewizji Polskiej ją zaskoczył.

Eurowizja 2021: zagranica komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego 

Eurowizja 2021: Cleo komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego

Cleo skomentowała piosenkę „The Ride”, z którą Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji. Wokalistka miała okazję wziąć udział w konkursie w 2014 roku, gdzie reprezentowała nasz kraj z przebojem „My Słowianie”. Utwór zajął ostatecznie 14. miejsce – gdyby jednak o wyniku decydowali sami widzowie hit Donatana i Cleo zakończyłby konkurs na wysokiej 5. lokacie.

To jest piosenka na styl lat 80., czyli bardzo modny w tym sezonie. Mam zagwozdkę, czy to dobrze, czy nie. Może to być przesycone, jednak numer jest taneczny. Wizerunek Rafała kojarzy mi się z "Man in Black" – powiedziała piosenkarka w rozmowie z Plotkiem.

Wokalistka dodała, że ona i Donatan mieli ułatwiony start w konkursie, ponieważ „My Słowianie” było wielkim hitem jeszcze przed Eurowizją. Cleo nie jest w stanie jednak ocenić szans Rafała Brzozowskiego.

My mieliśmy z Donatanem łatwiej, bo nasza piosenka była już hitem, jak jechaliśmy na Eurowizję. Ciężko powiedzieć. Rafał, rób swoje, najlepiej jak potrafisz. Trzeba się nastawić pozytywnie – stwierdziła.

Redakcja poleca

Cleo nie ukrywa, że było mocna zaskoczona wyborem Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. Piosenkarka była niemal pewna, że w barwach naszego kraju wystąpi Alicja Szemplińska.

Myślałam, że Alicja jedzie, ale nie wiedziałam, że w grę wchodzą zmiany z regulaminem. Zdziwiłam się, że jedzie Rafał. Mam nadzieję, że Alicja pojedzie w przyszłym roku – dodała.

Eurowizja 2021: Alicja Szemplińska skomentowała wybór Rafała Brzozowskiego

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.

Rafał Brzozowski, reprezentant Polski na Eurowizji 2021, wystąpi w drugim półfinale konkursu, który odbędzie się 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Eurowizja 2021: reprezentant Szwecji przeszedł wiele. Jest uchodźcą, musiał uciekać z Afryki