Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: zagranica komentuje piosenkę Rafała Brzozowskiego. "Śpiewam to cały dzień"

2 min. czytania
16.03.2021 13:01
Zareaguj Reakcja

Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2021. Choć jego konkursowa piosenka „The Ride” spotkała się z ostrą reakcją polskich słuchaczy, zagraniczni internauci nieco inaczej podchodzącą do utworu. Pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Czy Polska awansuje do finału Eurowizji 2021?

Rafał Brzozowski
fot. mat. prasowe TVP

Eurowizja 2021 coraz bliżej. W tegorocznym konkursie wystąpi 40 reprezentantów, w tym Rafał Brzozowski, który zaprezentuje utwór „The Ride”.

Wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski wywołał ogromne poruszenie w internecie. Wielu polskich słuchaczy nie wróży naszemu państwu sukcesu w konkursie. Okazuje się, że nieco innego zdania są zagraniczni internauci. Choć polska piosenka również wśród nich budzi bardzo różne emocje, nie brakuje pozytywnych komentarzy.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski walczy z hejtem. Prezenter TVP odpowiada internautom

Eurowizja 2021: zagraniczni internauci oceniają piosenkę Rafała Brzozowskiego

Zagraniczni internauci nieco lepiej oceniają piosenkę „The Ride” Rafała Brzozowskiego, która reprezentuje Polskę na Eurowizji 2021. Wiele osób chwali inspirację latami osiemdziesiątymi i porównuje polski utwór z największymi przebojami The Weeknda i  Duy Lipy, słynących ostatnio z hitów inspirowanych właśnie tamtą dekadą. Niektórzy twierdzą, że Polska powinna sobie dobrze poradzić w drugim półfinale i awansować do wielkiego finału konkursu.

„Nawet lubię ten utwór”, „Klimat lat osiemdziesiątych. Bez problemu awansuje do finału”, „Jak to niby nie zapada w pamięć? Śpiewam to cały dzień”, „Mój numer jeden. Pozdrowienia z Chorwacji”, „Podoba mi się ten styl retro”, „Jestem miłośnikiem popu lat osiemdziesiątych i synthwave, więc bardzo mi się podoba” – piszą zagraniczni słuchacze.

Zobacz także: Eurowizja 2021: bukmacherzy typują faworytów do zwycięstwa. Jakie szanse ma Brzozowski?

Internauci z całej Europy zwracają jednak uwagę także na budowę piosenki. Wiele osób ma problem m.in. z niewyróżniającym się na tle zwrotek refrenem, co może utrudnić niektórym widzom Eurowizji odbiór „The Ride”, a tym samym pozbawić Polskę awansu do finału.

Eurowizja.org opublikowała kilka reakcji youtuberów na piosenkę Rafała Brzozowskiego. Portal cytuje m.in. Williama i Debana, twórców popularnego eurowizyjnego bloga Wiwibloggs.

„Przyjemna, ale nie zaparła tchu w piersiach. Nie uważam, że to zła piosenka, nie jest też fantastyczna (…) Zwykłym fanom Eurowizji powinno się to jednak podobać. Natomiast jestem fanem teledysku! Nie wydaje mi się, aby Polska miała szansę znaleźć się w finale”, „To jest utwór, który u krytyków będzie zbierał minusowe punkty, natomiast komercja to pokocha. Na pewno będę tego słuchał, taka jest rzeczywistość (…) bardzo mi się to podoba – oprócz tekstu, który wydaje się trochę chaotyczny” – brzmią słowa Wiwibloggs opublikowane przez Eurowizja.org.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: piosenka Białorusi wyrzucona z konkursu. Łukaszenka komentuje

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.

Rafał Brzozowski, reprezentant Polski na Eurowizji 2021, wystąpi w drugim półfinale konkursu, który odbędzie się 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Alicja Szemplińska skomentowała wybór Rafała Brzozowskiego. "Przeżywałam to"

RadioZET.pl/eurowizja.org