Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Alicja Szemplińska skomentowała wybór Rafała Brzozowskiego. "Przeżywałam to"

2 min. czytania
12.03.2021 19:26
Zareaguj Reakcja

Alicja Szemplińska była kandydatką do reprezentowania Polski na konkursie Eurowizja 2021. Jak poczuła się, kiedy zdecydowano się wybrać Rafała Brzozowskiego. W sieci opublikowała emocjonalny post.

Alicja Szemplińska
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/ EAST NEWS

Eurowizja to jeden z najpopularniejszych konkursów muzycznych, w którym o zwycięstwo artyści walczą od 1956 roku. W tym roku gospodarzem konkursu jest Holandia, finał konkursu odbędzie się w Rotterdamie. Reprezentantowi naszego kraju jak dotąd nie udało się zwyciężyć, najbliżej wygranej była w 1994 roku Edyta Górniak, która doskonałym wykonaniem piosenki "To nie ja" wywalczyła drugie miejsce. Wiele osób liczyło, że jeszcze lepiej poradzi sobie Alicja Szemplińska, zwyciężczyni "The Voice of Poland". 18-latka miała wystąpić w konkursie 2020 roku, impreza została jednak odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Okazuje się, że także w tym roku nie zaprezentuje swojego talentu na Eurowizji.

Niespodziewanie na reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji 2021 wybrano Rafała Brzozowskiego, wokalistę znanego z teleturnieju "Jaka to melodia". Zaprezentowano jego utwór "The Ride", który spotkał się chłodnym przyjęciem internautów.

ZOBACZ TAKŻE:  Eurowizja 2021: Polacy ostro reagują na piosenkę Rafała Brzozowskiego. „Szkoda Alicji”

Głos w sprawie wewnętrznego wyboru Telewizji Polskiej postanowiła zabrać sama Alicja. Za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie opublikowała emocjonalny wpis. Nie ukrywała, że żałuje, że nie dane jej będzie zaprezentowanie się w konkursie.

Eurowizja 2021: Alicja Szemplińska komentuje wybór Rafała Brzozowskiego

- Marzenia o tegorocznej Eurowizji dobiegły dziś końca. Przeżywałam to już, ale ostatnim razem była jeszcze nadzieja, którą żyłam kolejny rok. Do dziś. Covid zatrzymał mnie w zeszłym roku, a w tym… - zaczęła zawiedziona Alicja.

- Mam 18 lat i chcę śpiewać, tworzyć, pisać i spotykać się z Wami na koncertach. Nie wyobrażam sobie innego życia. Stres, zaszczyt i duma wynikająca z reprezentowania kraju, który kocham, mieszały się przez ostatnie 12 miesięcy z poczuciem niepewności i nadziei na „powołanie” w tegorocznym konkursie (...) Nie udało się… najwidoczniej moja nowa, eurowizyjna piosenka nie spodobała się na tyle, aby dać nam szansę. Dziękuję za Wasze wsparcie przez cały rok - czytamy dalej w poście.
U młodej i niezwykle zdolnej wokalistki próżno jednak szukać zazdrości, Alicja pogratulowała Rafałowi Brzozowskiemu i zapowiedziała, że będzie trzymać za niego kciuki.

- Moje marzenie o Eurowizji wciąż jest aktualne i mocno wierzę, że pewnego dnia uda mi się je spełnić. Dziś pozostaje nadzieja w postaci wspaniałego reprezentanta - Rafała Brzozowskiego. Rafał, ja i moi fani zawsze będziemy Cię wspierać!! Gratuluję! - podsumowała.

Kogo wolelibyście zobaczyć na Eurowizji 2021?