Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: bukmacherzy typują faworytów do zwycięstwa. Jakie szanse ma Brzozowski?

2 min. czytania
17.03.2021 15:42
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 coraz bliżej. Choć do konkursu zostały jeszcze dwa miesiące, bukmacherzy zaczynają już powoli typować faworytów do zwycięstwa. Które państwa mogą walczyć o wygraną i jakie szanse ma Rafał Brzozowski z Polski? Sprawdźcie szczegóły.

Rafał Brzozowski
fot. mat. prasowe TVP

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. W konkursie pojawi się 40 reprezentantów, w tym Rafał Brzozowski, który zaprezentuje anglojęzyczną piosenkę „The Ride”. Polski utwór wywołał ogromne poruszenie w sieci, również wśród  zagranicznych internautów.

Bukmacherzy zaczynają powoli typować faworytów do zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. Które państwa mogą walczyć o wygraną na Eurowizji 2021 i jakie szanse ma Rafał Brzozowski?

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski walczy z hejtem. Prezenter TVP odpowiada internautom

Eurowizja 2021: bukmacherzy typują faworytów. Jakie szanse ma Rafał Brzozowski?

Bukmacherzy sprawdzają szanse poszczególnych państw na zwycięstwo na Eurowizji 2021. Analizie poddano także utwór reprezentanta Polski. Według notowań bukmacherów, które pojawiają się na stronie EurovisionWorld.com, Rafał Brzozowski ma na ten moment 1 procent szans na wygraną. W całym zestawieniu nasz reprezentant zajmuje obecnie 24. miejsce na 40 krajów.

Faworytami do wygrania zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 są obecnie:

  1. Szwajcaria: Gjon’s Tears – „Tout l’univers” (17 procent szans)
  2. Malta: Destiny – „Je Me Casse” (16 procent szans)
  3. Bułgaria: Victoria – „Growing Up Is Getting Old” (8 procent szans)
  4. Francja: Barbara Pravi – „Voila” (8 procent szans)
  5. Włochy: Maneskin – Zitti e Buoni (7 procent szans)

Na ten moment notowania bukmacherów dotyczące Eurowizji 2021 warto jednak traktować z przymrużeniem oka. Do konkursu pozostały dwa miesiące i wszystko może się jeszcze zmienić.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.

Rafał Brzozowski, reprezentant Polski na Eurowizji 2021, wystąpi w drugim półfinale konkursu, który odbędzie się 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: piosenka Białorusi wyrzucona z konkursu. Łukaszenka komentuje

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET