Zamknij

Aleksander Sikora - wiek, wzrost, partnerka. Kim jest dziennikarz i prezenter telewizyjny?

08.05.2022 09:37

Aleksander Sikora to dziennikarz oraz prezenter telewizyjny. Wiele osób może go kojarzyć przede wszystkim z porannego programu TVP "Pytanie na Śniadanie", w którym od maja 2019 jest jednym z prowadzących. Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Olka Sikory, można znaleźć poniżej.

Aleksander Sikora - wiek, wzrost, partnerka. Kim jest dziennikarz i prezenter telewizyjny?
fot. Instagram / oleksikora

Kim jest Aleksander Sikora? Wiek, data urodzenia, partnerka, wzrost, Instagram, dziennikarz, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat dziennikarza TVP i komentatora Eurowizji 2022, można znaleźć w tym artykule.

Kim jest Aleksander Sikora? [KARIERA, OSIĄGNIĘCIA]

Aleksander Sikora pochodzi z Krakowa. Ukończył tam XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. Jest także absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziennikarz już od dłuższego czasu związany jest z mediami. Początkowo współpracował ze stacją VIVA Polska, gdzie był prezenterem. Następnie pracował jako prezenter w 4fun TV oraz w MTV Polska. Aleksander Sikora związany był również z serwisem plotkarskim - Plotek.pl. Przeprowadzał tam m.in. wywiady z gwiazdami i był redaktorem wideo.

Aleksander Sikora w "Pytaniu na Śniadanie", który emitowany jest w TVP2, zadebiutował w roli prowadzącego w maju 2019 roku. W porannym programie towarzyszy mu Małgorzata Tomaszewska. Co ciekawe, już wcześniej Olka Sikorę można było oglądać w telewizji śniadaniowej. Często występował tam jako gość, w roli eksperta od show-biznesu.

Olek Sikora współprowadził także wiele innych wydarzeń m.in. Eurowizję Junior w 2019, Świąteczny Koncert Kolęd w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie (2019), cykl edukacyjny "Repetytorium maturzysty" (2020) czy koncert Debiuty na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2020).

Aleksander Sikora na swoim koncie ma także występ w drugiej edycji programu rozrywkowego "Dance, Dance, Dance". W 2021 roku razem z Małgorzatą Tomaszewską prowadził trzeci sezon tego show. Został także współprowadzącym dwunastej edycji "The Voice of Poland".

Olek Sikora razem z Markiem Sierockim komentował 65. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbył się w drugiej połowie maja 2021 w Rotterdamie. W grudniu dziennikarz komentował Eurowizję Junior 2021 w Paryżu, a już w maju będzie komentował Eurowizję 2022 w Turynie.

Olek Sikora - wiek, data urodzenia, wzrost, partnerka, Instagram, życie prywatne

Aleksander Sikora urodził się 25 czerwca 1990 roku. W 2022 skończył zatem 32 lata. Wiele osób szuka także informacji na temat wzrostu Olka Sikory. Niestety w sieci trudno o znalezienie takich danych. 

Małgorzata Tomaszewska - wiek, wzrost, mąż, syn. Kim jest prowadząca "PnŚ" w TVP?

Życie prywatne Aleksandra Sikory owiane jest tajemnicą. W internecie na próżno szukać informacji na temat partnerki czy rodziców dziennikarza. 

Olek - jak na dziennikarza przystało - aktywny jest w mediach społecznościowych. Aleksander Sikora na Instagramie figuruje pod nazwą: oleksikora. Obecnie obserwuje go tam ponad 54 tys. osób.

RadioZET.pl