Obserwuj w Google News

Grabowski pozbędzie się łatki Ferdka? Dostał nowy serial, premiera we wrześniu

Emilia Waszczuk
2 min. czytania
06.07.2024 14:34

Andrzej Grabowski wraca na ekrany w kontynuacji kultowego serialu. Nie będzie juz Ferdkiem Kiepskim - wcieli się w detektywa Malanowskiego. Paradokument "Malanowski i partnerzy" wraca w nowej odsłonie w Polsacie.

Andrzej Grabowski jako Ferdynand Kiepski
fot. Rafal Witczak/East News

Andrzej Grabowski nie lubił grać Ferdka Kiepskiego

Mówimy Andrzej Grabowski, słyszysz Ferdek Kiepski? Łatka bezrobotnego wielbiciela piwa i kanapy, który gdzieś w kamienicy we Wrocławiu szuka sposobu, jak zarobić, ale się nie narobić, przylgnęła do Andrzeja Grabowskiego. Nic zresztą dziwnego - "Świat według Kiepskich" to serial kultowy, zdaniem wielu genialna satyra na Polskę i Polaków, a Grabowski główną rolę Ferdynanda Kiepskiego odgrywał w nim nieprzerwanie przez 32 sezony od 1999 do 2022 roku.

Dopiero niedawno wydało się, że roli Ferdka Grabowski wcale nie lubił. Aktor podobno nie znosił grać w "Kiepskich", przez co zdarzało się, że był naprawdę nieznośny dla kolegów na planie. Czemu więc nie odszedł z serialu? Przyznał, że kręcił go dla pieniędzy.

Redakcja poleca

Andrzej Grabowski wraca w paradokumencie o detektywie Malanowskim

Ostatni klaps na planie Kiepskich padł już jednak dość dawno, a Andrzej Grabowski dostał nową pracę. Po raz kolejny pojawi się na małym ekranie i zagra główną rolę w serialu. Z bezrobotnego lenia i pijusa zamieni się w detektywa. Czy dzięki temu odetnie się od Ferdka? O tym, że Andrzej Grabowski zagra w kontynuacji kultowego paradokumentu "Malanowski i partnerzy", pisaliśmy już w marcu. Teraz w końcu wiadomo, kiedy nowa odsłona serialu trafi na anteny.

Przed laty w tytułowego Bronisława Malanowskiego wcielał się zmarły już Bronisław Cieślak. Choć aktor nie żyje, twórcom zamarzył się powrót formatu i w tym celu rozpisali nowy scenariusz oraz zatrudnili Andrzeja Grabowskiego. Aktor wcieli się w brata legendarnego detektywa — Andrzeja Malanowskiego. Serial dostał tytuł "Malanowski. Nowe rozdanie". "Serial w nowoczesnej odsłonie ma być wznowieniem produkcji po śmierci grającego główną rolę Bronisława Cieślaka. Schedę przejmie Andrzej Malanowski (w tej roli Andrzej Grabowski) - brat Bronisława Malanowskiego. Andrzej zostaje właścicielem biura detektywistycznego i zaczyna oficjalnie nim kierować" - czytamy w opisie produkcji.

"Malanowski. Nowe rozdanie" jesienią w Polsacie

Nowy paradokument trafi na główną antenę Polsatu. Pierwsze odcinki widzowie zobaczą już we wrześniu. Poza Grabowskim w obsadzie znajdą się Anna Lucińska, Wacław Warchoł, Marek Krupski i Magdalena Dwurzyńska. Za reżyserię odpowiadają Łukasz Łukasik i Szymon Jakubowski. Zdjęcia do serialu kręcono m.in. w Hiszpanii.  

Źródło: Radio ZET/Polsat

Redakcja poleca