Obserwuj w Google News

Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor i reżyser miał 38 lat

2 min. czytania
20.03.2023 07:38

Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor, reżyser i były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy miał 38 lat. Nagła śmierć artysty wstrząsnęła mediami.

Łukasz Gajdzis nie żyje
fot. screen Facebook Łukasz Gajdzis

Łukasz Gajdzis zmarł nagle 18 marca 2023 roku w wieku 38 lat. Informację o jego odejściu przekazało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów. Nie wiadomo, co mogło przyczynić się do śmierci aktora.

Zobacz także:  Lance Reddick nie żyje. Gwiazdor "Johna Wicka" i "Prawa ulicy" miał 60 lat

Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor i reżyser miał 38 lat

Łukasz Gajdzis ma w swoim dorobku pracę jako kierownik artystyczny i zastępca dyrektora Teatru im. Fredry w Gnieźnie. W latach 2007-2012 występował na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Potem od 2017 roku do 2020 roku był dyrektorem wspomnianej instytucji.

Widzowie popularnych polskich seriali mogą kojarzyć Łukasza Gajdzisa z takich produkcji jak „Kryminalni”, „Komisarz Alex”, „Na sygnale” czy „Na Wspólnej”. Zagrał również lekarza w głośnym filmie „Johnny”.

Redakcja poleca

Łukasza Gajdzisa żegnają widzowie, współpracownicy, fani i przyjaciele. Piękne słowa przekazała reporterka TVP, Dominika Matuszak.

- Śpieszmy się. Za szybko odchodzą. Nasze 15 lat przyjaźni miało być tylko preludium. Mieliśmy przecież teraz płynąć na rejs marzeń, a później znów podbijać świat. Mój ogródek na zawsze będzie nosić Twoje imię. Z nikim innym nie prowadziłam tu tak niezwykłych rozmów o błahostkach, ale i poważnych dyskusji o życiu. Tyle razem przeżyliśmy... Gajdzisku Kochany, dziękuję Ci za wszystko i przepraszam za wszystko. Kiedyś jeszcze razem zatańczymy. Nie tylko na moście w Avignon. Znów zrobimy coś, o czym świat jeszcze nie słyszał – napisała dziennikarka na Facebooku.

Aktora wspomina również artysta Łukasz Błażejewski.

- Jako reżyser przywiązywał dużą uwagę do scenografii i kostiumów, więc jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam. Lubiłem nasze rozmowy o wielkich i małych sprawach i o eksperymentach w pracy i w życiu, o sukcesach i porażkach. Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi – przekazał.

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News