Obserwuj w Google News

Mirosław Kowalczyk nie żyje. Gwiazdor "Barw szczęścia" miał 65 lat

1 min. czytania
17.03.2023 10:31
Zareaguj Reakcja

Mirosław Kowalczyk nie żyje. Był aktorem teatralnym i serialowym. Pojawił się w tak popularnych produkcjach, jak "Barwy szczęścia", "Klan" czy "Na Wspólnej". Zmarł w wieku 65 lat.

Mirosław Kowalczyk nie żyje
fot. Monkpress/East News

Mirosław Kowalczyk nie żyje. Był aktorem teatralnym i serialowym. Na ekranie pojawiał się regularnie do 2022 roku. Jak podaje portal se.pl, aktor odszedł 5 marca 2023 roku i został już pochowany na Cmentarzu Wolskim w Warszawie, jednak dopiero teraz smutna wiadomość trafiła do mediów.

Zobacz także: Bobby Caldwell nie żyje. Wykonawca słynnego hitu miał 71 lat

Mirosław Kowalczyk nie żyje. Gwiazdor "Barw szczęścia" miał 65 lat

Mirosław Kowalczyk urodził się 4 czerwca 1957 roku w Warszawie. Był wszechstronnie wykształconym aktorem. Przede wszystkim związał się z warszawskimi teatrami. W latach 70. i 80. XX wieku występował w Teatrze Syrena, ale pojawiał się też na deskach Teatru Komedia, Teatru Narodowego czy Teatru na Woli

Redakcja poleca

Szerzej znany widzom jest z udziału w polskich serialach TVP i TVN. Pojawiał się między innymi w "Barwach szczęścia", "Klanie", "Na Wspólnej". W 2022 roku wystąpił jeszcze w popularnym serialu "Na Sygnale". W 2023 roku nie pojawiał się już na ekranie. Udzielał się również jako lektor audiobooków oraz dubbingował  filmy i gry komputerowe.

Jak podaje portal se.pl, Kowalczyk odszedł 5 marca 2023 roku i został już pochowany na Cmentarzu Wolskim w Warszawie.

Zobacz także: Tom Joyner nie żyje. Twórca filmu "Szczęki" miał 79 lat

RadioZET.pl/se.pl

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News