Obserwuj w Google News

Bobby Caldwell nie żyje. Wykonawca słynnego hitu miał 71 lat

2 min. czytania
16.03.2023 10:42
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Bobby Caldwell, piosenkarz znany z przeboju "What You Won't Do for Love". Gwiazdor zmarł w wieku 71 lat po długiej chorobie 

Bobby Caldwell nie żyje
fot. YouTube/screen

W wieku 71 lat zmarł Bobby Caldwell, amerykański wokalista nurtu blue-eyed soul. Zasłynął przebojami "What You Won't Do for Love" oraz "The Next Time I Fall". Przykrą wiadomość przekazała mediom żona i wyjaśniła, że Bobby Caldwell od dawna zmagał się z chorobą. 

Redakcja poleca

Bobby Caldwell nie żyje, wykonawca "What You Won't Do for Love"

Bobby Caldwell zmarł 16 marca 2023 r. w swoim domu w New Jersey. W ostatnich chwilach czuwała przy nim żona Mary. 

- Bobby odszedł w domu. Trzymałam go blisko w swoich ramionach, gdy nas opuszczał. Mam złamane serce już na zawsze. Dziękuję za wszystkie wasze modlitwy przez całe lata - przekazała wdowa. 

Dokładna przyczyna śmierci Bobby'ego Caldwella nie została ujawniona. Kilka lat temu wokalista doznał powikłań po zażytym antybiotyku i jak podkreśliła żona, jego stan z czasem znacznie się pogorszył. Wdowa nie zdradziła jednak, na co chorował Bobby Caldwell. 

Bobby Caldwell - kim był zmarły piosenkarz? 

Bobby Caldwell był artystą znanym przede wszystkim z przeboju "What You Won't Do for Love" pochodzącego z debiutanckiego albumu z 1978 r. Piosenkę przerabiało i samplowało później wielu wykonawców. Na kanwie tego hitu oparty jest m.in. utwór 2Paca "Do For Love".

W latach 80. Caldwell wydał kilka albumów m.in. "Cat in the Hat" oraz "Carry On". Pisał i komponował dla wybitnych artystów, m.in. Natalie Cole i Neila Diamonda. Utwór "The Next Time I Fall" wykonywany przez Petera Ceterę i Amy Grant osiągnął ogromny sukces i wspiął się na szczyt listy Billboard Hot 100.

Bobby Caldwell znany był także z wykonań repertuaru Franka Sinatry i wielu amerykańskich klasyków. W swojego idola wcielił się w musicalu "The Rat Pack is Back" wystawianym w Las Vegas.