Obserwuj w Google News

Weronika Parys nagle zniknęła z „Plebanii”. Co dziś robi była gwiazda TVP?

2 min. czytania
05.07.2024 19:45

Weronika Parys jest doskonale znana widzom serialu „Plebania”. Przez lata wcielała się w rolę Kasi Cieplak. W pewnym momencie zniknęła z ekranów. Co stało za jej decyzją i czym się dziś zajmuje?

Weronika Parys
fot. screen TVP VOD Plebania odc. 1510

Weronika Parys grała Kasię Cieplak w „Plebanii”. Zrezygnowała z roli

Weronika Parys zaczęła grać w „Plebanii” jako zaledwie 6-latka. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 2000 roku. Była związana z serialem TVP od 5. odcinka. Wcielała się w rolę Kasi Cieplak, córki Krystyny i Jana Cieplaków. Współpracę z „Plebanią” zakończyła w 2010 roku, a po drodze zaliczyła jeszcze epizod w „Na dobre i na złe”. Wielu widzów narzekało na zmiany w obsadzie – nie spodobało im się zastąpienie Weroniki Parys Olgą Kalicką. Co stało za decyzją młodej aktorki o odejściu z „Plebanii”?

Weronika Parys stała się rozpoznawalna – rola w hicie TVP była nie lada gratką. Jednak młodziutka aktorka musiała jakoś godzić grę na planie i uczenie się scenariusza z obowiązkami szkolnymi. Nie było też mowy o regularnych spotkaniach ze znajomymi. W 2017 roku Weronika Parys w rozmowie z Faktem wyznała, dlaczego zrezygnowała z roli Kasi Cieplak. Była źle traktowana, ponieważ wiele osób łączyło ją z graną postacią. Nie tylko rówieśnicy, ale też dorośli uważali, że skoro gra w „Plebanii”, produkcji poruszającej problemy religijne i społeczne mieszkańców Tulczyna, to aktorka również ma poglądy prawicowe. – Rówieśnicy bardzo mi dokuczali, co było dodatkową motywacją do odejścia z serialu. [...] Wiara jest jednak kontrowersyjnym tematem. Często dogadywali mi nawet dorośli i zakładali, że skoro gram w takim serialu, to sama jestem osobą silnie prawicową i konserwatywną – tłumaczyła.

Redakcja poleca

– Już jakiś czas przed „podmianką” chciałam zrezygnować, ale nie bardzo była taka możliwość. Aż w końcu w pewnym momencie produkcja serialu chciała zmian i wtedy bardzo pokojowo się rozstaliśmy. Bardzo się cieszę, że nastąpiło to w tamtym momencie, ponieważ dało mi to szansę na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkałam przez rok – mówiła Weronika Parys Faktowi. Ostatecznie postanowiła zerwać z aktorstwem.

Czym dziś zajmuje się Weronika Parys?

Weronika Parys po odejściu z „Plebanii” ani chwili nie myślała o aktorstwie. Postanowiła ukończyć dziennikarstwo i komunikację społeczną w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Oprócz tego pracuje jako lektorka języka angielskiego oraz jako specjalistka ds. marketingu treści. Prywatnie jest szczęśliwa u boku narzeczonego Przemysława Glińskiego. Często podróżuje, a w mediach społecznościowych chwali się zdjęciami m.in. z Norwegii lub polskich gór.

Źródło: Radio ZET/Filmpolski.pl/Fakt/Instagram parysphoto

Nie przegap