Obserwuj w Google News

„Pytanie na Śniadanie” TVP kopiuje TV Republikę? Ruszyli z bliźniaczą akcją

2 min. czytania
08.07.2024 22:06

Telewizja Republika wciąż udoskonala swoją śniadaniówkę. Program „Wstajemy” ruszył w Polskę i zaczął nadawać audycję z różnych miejsc w kraju. Anna Popek niedawno powitała widzów ze słonecznego Kołobrzegu. Podobny pomysł wprowadzono w życie w Telewizji Polskiej. Dziwny zbieg okoliczności?

"Wstajemy" TV Republika, "Pytanie na Śniadanie" TVP
fot. Instagram @republikawstajemy, @pytanienasniadanie

Szefowa „Pytania na Śniadanie” wywołała skandal 

„Pytanie na Śniadanie” dzielnie walczy o uwagę widzów. Po tym, jak nowa szefowa śniadaniówki zwolniła wszystkich prowadzących, część fanów przeżyła poważny kryzys. Wielu widzów bardzo długo nie mogło przyzwyczaić się do nowych prowadzących, którzy z dnia na dzień przejęli pałeczkę po poprzednikach.

Później, gdy wizerunek nowego „PnŚ” zaczął się nieco ocieplać, w sieci doszło do poważnej awantury. Szefowa śniadaniówki Kinga Dobrzyńska wywołała skandal, wdając się w ostrą wymianę zdań z internautami. W efekcie  obraziła nie tylko byłych gospodarzy śniadaniówki, lecz także samych widzów. Tomasz Kammel zaczął domagać się publicznych przeprosin od Dobrzyńskiej, a jego prawniczka przyznała Pudelkowi, że  w razie konieczności podjęte zostaną kroki prawne.

„Pytanie na Śniadanie” TVP kopiuje „Wstajemy” TV Republiki? Ruszyli z bliźniaczą akcją

Mimo głośnej afery z udziałem szefowej „Pytanie na Śniadanie” wciąż pojawiało się na antenie i walczyło o uwagę widzów. W sobotę 6 lipca wprowadzono nawet poważne zmiany, które spotkały się z całkiem ciepłym przyjęciem w sieci. Produkcja wpadła na pomysł, aby gospodarze programu co sobotę wyruszali w Polskę i prowadzili wydanie „PnŚ” z innego miejsca w kraju. Na pierwszy ogień poszli Beata Tadla i Tomasz Tylicki, którzy powitali widzów znad jeziora w Wałczu.

Okazuje się jednak, że TVP nie jest jedyną stacją, która wpadła na pomysł podróżowania po Polsce. Od dłuższego czasu podobną strategię realizuje również Telewizja Republika. Prowadząca „Wstajemy” Anna Popek zaczęła nagrywać krótkie reportaże z różnych miejsc w kraju. Była gwiazda TVP, która w ostatnim czasie wieszczy spółce rychły upadek, odwiedziła już m.in. Kołobrzeg czy Narewkę. Dziwny zbieg okoliczności?

Źródło: Radio ZET/ Instagram @republikawstajemy, @pytanienasniadanie

Nie przegap