Obserwuj w Google News

Quiz. Najsłynniejsi serialowi detektywi. Dasz radę zdobyć komplet punktów?

2 min. czytania
08.07.2024 17:47

Seriale kryminalne od dekad święcą triumfy w zestawieniach najchętniej oglądanych produkcji. Widzowie uwielbiają zagadki i dreszczyk emocji, jaki idzie w parze z tego typu historiami. Nie bez znaczenia są także niezwykłe umiejętności ekranowych detektywów, którzy owe tajemnice próbują rozwikłać. Pamiętasz tych najsłynniejszych? Oto wyzwanie dla prawdziwych fanów kryminałów!

"Kojak", "Poirot", "Columbo"
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Materiały prasowe

Uwielbiasz seriale kryminalne? To wyzwanie jest dla ciebie!

Nic tak nie wciąga, jak dobry kryminał. Fascynująca historia, pełna zwrotów akcji i sekretów, czasem skrywanych przez lata, potrafi pochłonąć bez reszty. Jeśli jeszcze do pracy przystępuje detektyw, który ma charyzmę i zdolności, by dopaść nawet największego złoczyńcę, mamy gotowy przepis na sukces. Takich śledczych oglądaliśmy na ekranach co najmniej kilkunastu (pewnie było ich dużo więcej, ale na potrzeby tego quizu skupiamy się tylko na 15).

Quiz: Najsłynniejsi serialowi detektywi. Dasz radę zdobyć komplet punktów?

1/15 Hercules Poirot był:

Jeśli tak jak my, od lat zagłębiasz się w produkcje kryminalne i nie potrafisz zliczyć godzin, podczas których ślęczałeś nad kolejnymi serialami, traktującymi o zbrodniach, porwaniach, czy spektakularnych kradzieżach, ten quiz zdecydowanie jest dla ciebie.

Quiz. Pamiętasz tych serialowych detektywów?

Herkules Poirot i Sherlock Holmes to zdecydowanie najsłynniejsi zarówno książkowi, jak i ekranowi detektywi. Wybitnych postaci w świecie seriali kryminalnych mieliśmy jednak o wiele więcej. Pamiętasz Kojaka, porucznika Columbo, czy Wallandera? Mamy nadzieję, że tak. Bez znajomości tych bohaterów z pewnością nie uda ci się bowiem zdobyć kompletu punktów w naszym najnowszym wyzwaniu.

Przed tobą 15 pytań. Każde z nich dotyczy słynnego serialowego detektywa. Dołącz do naszej zabawy i sprawdź, czy możesz nazywać się prawdziwym fanem seriali kryminalnych. Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik!

Źródło: Radio ZET

Nie przegap