Obserwuj w Google News

„Awantura o kasę” wraca na ekrany. Krzysztof Ibisz zapowiada zmiany

2 min. czytania
08.07.2024 13:40

Program „Awantura o kasę” przed laty był jednym z najpopularniejszych polskich teleturniejów. Ku uciesze wielu fanów, Polsat niedawno ogłosił, że kultowy format znów zagości na antenie stacji, a w roli prowadzącego ponownie zobaczymy Krzysztofa Ibisza. Teraz głos zabrał sam prezenter. W rozmowie z Pomponikiem zdradził, że program czekają spore zmiany.

"Awantura o kasę"
fot. Screen, "Awantura o kasę", Polsat

Polsat reaktywuje „Awanturę o kasę”

W ostatnich latach telewizje robią wszystko, by zatrzymać widzów przed telewizorami. Jednym ze sposobów, który skutecznie przyciąga publiczność przed ekrany jest reaktywacja znanych i lubianych formatów. Taki zabieg od dłuższego czasu stosuje TVP, która kilka lat temu przywróciła popularne niegdyś teleturnieje - „Koło fortuny” i „Va Banque”. Potencjał w tego typu działaniach widzi także Polsat. Słoneczna stacja niedawno zapowiedziała wznowienie emisji talent show „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, a także kultowego teleturnieju „Awantura o kasę.

Redakcja poleca

Program prowadzony przed laty przez Krzysztofa Ibisza cieszył się ogromną popularnością i przyciągał przed ekrany miliony widzów. Choć emitowano go stosunkowo krótko, bo jedynie przez trzy lata (2002-2005), do dziś ma spore grono wiernych fanów. To właśnie oni z pewnością najbardziej ucieszyli się na wieść, że jesienią ich ulubiony show zagości w ramówce stacji. Dodatkowo, wiadomo także, że program ponownie poprowadzi Ibisz, co wielu mogło uznać za sygnał, że teleturniej powróci w niezmienionej formie.

Quiz: Pamiętasz program "Awantura o kasę"? Oto 10 pytań z hitowego teleturnieju

1/10 Jakie imię nosi polski święty o nazwisku Bobola?

Krzysztof Ibisz zapowiada zmiany w teleturnieju „Awantura o kasę”

Jaka będzie premierowa odsłona „Awantury o kasę”? Rąbka tajemnicy ostatnio postanowił uchylić gospodarz programu. Krzysztof Ibisz wyjawił m.in., jak zareagował na informację o tym, że kultowy teleturniej wraca na ekrany. - To była cudowna wiadomość. Jedna z najlepszych ostatnich lat. Przyznam, że wierciłem dziurę w brzuchu wielu szefom naszej stacji. Mówiłem „Róbmy Awanturę o kasę”. I być może to moje wiercenie dziury w brzuchu zadziałało, że jednak jest decyzja i wraca "Awantura o kasę". Ja bardzo się cieszę. To jest jeden z moich ukochanych teleturniejów. Mam nadzieję, że uda nam się przenieść atmosferę tamtego studia, tę energię, ale także wiedzę, którą można mieć dzięki temu teleturniejowi. – mówił.

Nowe studio to jednak niejedyna zmiana, jaka czeka show. Prezenter ujawnił, że stacja zmodyfikowała także nieco samą formułę programu. „Będą troszkę inne zasady. (…) Ale! Sednem programu pozostaje to samo, czyli dramaturgia. Czyli będzie się liczyć człowiek, jego emocja i to, co przeżywa (...) Mam nadzieję, że w tym programie uda się to wszystko uzyskać” – zaznaczył.

W dalszej części Ibisz zdradził ponadto, że uczestnicy będą mogli liczyć na wyższe nagrody. Nie usłyszymy zatem kultowego: „Biorę po dwieście i słucham Państwa”. Póki co nie wiadomo jednak, jaka będzie wyjściowa stawka.

Źródło: Radio ZET/Pomponik

Nie przegap