Obserwuj w Google News

TVP góruje nad innymi stacjami. Ujawniono, co najchętniej oglądają Polacy

2 min. czytania
17.11.2023 10:58
Zareaguj Reakcja

Władze Telewizji Polskiej mają spore powody do radości. Wyniki oglądalności pokazały, że w minionym tygodniu media publiczne zdołały prześcignąć konkurencję, stając się telewizyjnym liderem. Szczegółowe dane pokazały, jakie programy cieszą się największym zainteresowaniem widzów.

TVP góruje nad innymi stacjami. Ujawniono, co najchętniej oglądają Polacy
fot. B. Zaranek/TVP/East News

Losy Telewizji Polskiej od dłuższego czasu znajdują się pod lupą opinii publicznej. Po wyborach parlamentarnych 2023 – w których Prawo i Sprawiedliwość nie utrzymało sejmowej większości – liderzy opozycji zapowiedzieli zmiany w strukturach TVP, których ponoć poważnie obawiają się obecni pracownicy stacji. Na korytarzach Woronicza mówi się o zwolnieniach, a jedną z pierwszych „ofiar” nowych rządów stał się Michał Rachoń, którego „Reset” spadł z anteny kilka dni po wyborach.

Redakcja poleca

Zmiany w TVP to już fakt? Michał Rachoń może pożegnać się z posadą

Wiele wskazuje na to, że upadły gwiazdor TVP nie zamierza dłużej załamywać się tym faktem. Informatorzy donoszą, że Rachoń doskonale wie, że nie ma szans na utrzymanie posady, a o zatrudnieniu w innych stacjach może jedynie pomarzyć.  Gospodarz „Resetu” ma jednak sprytny plan na kontynuację swojej działalności.

Mimo zapowiadanych zmian w Telewizji Polskiej, które przyprawiają co niektórych o dreszcze, obecne władze stacji mają duże powody do radości. Wirtualne Media przeprowadziły analizę, z której wynika, że TVP odnotowała tak duży wzrost oglądalności, że przegoniła wszystkie inne stacje. Spore zaskoczenie może wywołać fakt, że faworytem widzów nie było TVP Info, a telewizyjna „Dwójka”. Wirtualne Media ujawniły, jakie programy cieszyły się największym zainteresowaniem Polek i Polaków.

Zobacz też:  Waldek z "Rolnik szuka żony" u boku zgrabnej blondynki. To jego nowa dziewczyna?

Telewizja Polska odniosła duży sukces. Stacja przegoniła konkurencję

Według analizy najwięcej widzów zgromadził poniedziałkowy odcinek serialu „ M jak Miłość”, który oglądało średnio 3,14 mln osób. Na drugim miejscu znalazło się orędzie Andrzeja Dudy, które emitowano na antenie TVP1. Niedzielne wystąpienie prezydenta zgromadziło przed telewizorami 3,12 mln widzów, podczas gdy równoległą emisję w TVN24 śledziło jedynie 1,82 mln osób.

Podium TVP1 zamknął natomiast „ Rolnik szuka żony”, który osiągając 2,86 mln widzów, przegonił „Fakty” TVN-u czy „Wiadomości”. Dobre wyniki osiągnęły również inne seriale wyprodukowane przed media publiczne. „Kamerdyner” czy „ Na dobre i na złe” przekroczyły ponad dwa miliony.

Źródła: Radio ZET/wirtualnemedia.pl

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News