Obserwuj w Google News

Quiz. Spróbuj dokończyć polskie przysłowia i powiedzenia. „Kto rano wstaje...”

1 min. czytania
24.04.2024 11:24

Dokończ polskie powiedzenia. Weź udział w specjalnym quizie i sprawdź, czy znasz zabawne powiedzonka. Dasz radę dokończyć wszystkie przysłowia i zdobyć 10 punktów w naszym sprawdzianie z języka polskiego?

Quiz. Spróbuj dokończyć polskie przysłowia i powiedzenia. „Kto rano wstaje...”
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Phanie/BURGER/East News

W języku polskim nie brakuje mądrych przysłów i zabawnych powiedzeń. Część z nich bywa dla nas drogowskazem w codziennym życiu. Inne tratujemy jedynie jako żart słowny bazujący na stereotypach. Znacie polskie przysłowia i powiedzenia? Weźcie udział w naszym quizie!

Quiz: Spróbuj dokończyć polskie przysłowia i powiedzenia. „Kto rano wstaje...”

1/10 Jak się człowiek spieszy...

Polskie przysłowia i powiedzenia skrywają w sobie mądrość naszych przodków. Niektórych najczęściej używają babcie i dziadkowie, inne są zarezerwowane dla rodziców. Zabawne powiedzonka zna jednak także młodzież i dzieci. Rozwiążcie nasz quiz i sprawdźcie, czy będziecie potrafili dokończyć je wszystkie.

Quiz. Polskie przysłowia i powiedzenia. Spróbuj je dokończyć

Kiedy cieszy się diabeł? Do ilu razy sztuka? Czego nie zrobią nawet w Paryżu? Kto zbiera burzę i komu pan Bóg daje? Odpowiedzcie na te i inne pytania, dokończcie wszystkie przysłowia i zgarnijcie 10 punktów w naszym quizie o polskich powiedzeniach.

Redakcja poleca

Słuchacze i czytelnicy Radia ZET uwielbiają quizy o polskich przysłowiach. W wielu z nich główną rolę odgrywają zwierzęta. Jeżeli wypełniliście już powyższy test, możecie się sprawdzić także w ostatnim teście ze zwierzęcych powiedzeń. Dokończycie to zabawne powiedzonko? Nie dłub w nosie…

Źródło: Radio ZET