Obserwuj w Google News

Quiz. Pytania z matur na poziomie podstawowym. Sprawdź, czy zdasz

1 min. czytania
27.04.2024 07:32

Ten quiz zawiera pytania, które w poprzednich latach pojawiły się na pisemnych maturach podstawowych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Sprawdź, czy sobie z nimi poradzisz. Zdobycie kompletu punktów nie powinno być dla ciebie wyzwaniem, jeśli masz już za sobą egzamin dojrzałości. Powodzenia.

quiz matura
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. NewsLubuski/East News

Matura często nazywana jest również egzaminem dojrzałości. To niezwykle ważny test, do którego przystępują uczniowie ostatnich klas szkół średnich w maju. To właśnie od wyników matur zależy to, czy poszczególne osoby dostaną się na wymarzone studia.

Quiz: Pytania z matur na poziomie podstawowym. Sprawdź, czy zdasz

1/10 "Jeśli więc nie chcemy popełniać błędów, w tym – dawać się nabierać różnym naciągaczom, lepiej nie podejmujmy ważnych decyzji w stanie emocjonalnego rozchwiania." Jaka funkcja tekstu dominuje w tym zdaniu?

Obecnie w Polsce, aby uzyskać świadectwo dojrzałości, należy przystąpić do trzech pisemnych egzaminów podstawowych i uzyskać z nich minimum 30 proc. punktów. Uczniowie muszą również przystąpić do egzaminów ustnych z języka rodzimego oraz języka obcego i zmierzyć się z dowolnym egzaminem pisemnym na poziomie rozszerzonym.

Te pytania pojawiły się na maturach. Znasz odpowiedzi?

Egzaminy pisemne na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego z reguły są stosunkowo łatwe. Pytania skonstruowane są bowiem tak, by uzyskanie 30 proc. punktów nie było większym wyzwaniem. Chcesz sprawdzić stan swojej wiedzy? A może niedługo przystępujesz do matury i jesteś w trakcie tzw. powtórek. Jeśli tak, mamy dla ciebie niespodziankę.

Przygotowaliśmy quiz, który zawiera pytania z pisemnych matur na poziomie podstawowym. Wszystkie zadania, które w nim znajdziesz, pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach. Spróbuj zdobyć komplet punktów. Jeśli jednak ci się to nie uda, nie szkodzi. Pamiętaj – żeby zdać, potrzebujesz tylko 30 proc. Powodzenia!

Źródło: Radio ZET

Nie przegap