Obserwuj w Google News

To już przegięcie! "Przypadkowa" uczestniczka sondy TVP została reporterką

2 min. czytania
16.11.2023 13:37
Zareaguj Reakcja

Internauci dokonali zaskakującego odkrycia: okazuje się, że reporterka głównego wydania "Wiadomości" kilka lat wcześniej "przypadkowo" brała udział w sondzie TVP. "Próbuje przekazać, że jest profesjonalną, niezależną dziennikarką".

Reporterka TVP w dawnym materiale jako "przypadkowa" uczestniczka sondy ulicznej
fot. X/Flash/screen

O swojej "kreatywności" TVP przekonała widzów już niejednokrotnie. W kontekście telewizji publicznej określenie "przypadkowy przechodzień" nabrało nowego, komicznego wręcz znaczenia. Na przykład jakiś czas temu na jaw wyszło, że mężczyzna, który kpił z protestów przeciw propagandzie TVP, był w rzeczywistości aktorem, wynajętym na potrzeby materiału. Jeszcze innym razem kobieta, krytykująca Donalda Tuska, okazała się być osobą związaną z obozem prawicy. W kolejnym reportażu "turystką", która zachwalała Lasy Państwowe, była pracownica Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Wisienką na torcie jest jeszcze nikomu nieznany, "słynny" projektant mody, który zachwalał kreacje Agaty Dudy. Fantazji propagandystów TVP nie koniec, bo właśnie ujawniono podobną tego typu sytuację.

"Przypadkowa" uczestniczka sondy TVP została reporterką "Wiadomości"

Wielu widzom może być trudno uwierzyć w te liczne zbiegi okoliczności, wyglądające na dzieła propagandowej kreatywności. Okazuje się, że internauci wytropili kolejny taki przypadek. Na profilu Flash w serwisie X pojawiły się ujęcia reporterki "Wiadomości" - Moniki Borkowskiej. To ona od czerwca 2023 roku jest jedną z osób przygotowujących materiały do głównego wydania programu. Co istotne, widzowie mieli okazję zobaczyć ją już wcześniej. W 2019 roku pojawił się materiał, w którym wystąpiła z dzieckiem na ręku, biorąc udział w ulicznej sondzie jako "mieszkanka Skierniewic".

Redakcja poleca

"Zauważyliście, że w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP pojawiła się nowa gwiazda, która od kilku tygodni próbuje przekonać, że jest niezależną, profesjonalną dziennikarką... i takie tam bzdury. Pani Monika Borkowska swój pierwszy materiał wyemitowała 30 czerwca br., ale to nie był jej pierwszy występ w "Wiadomościach". Wcześniej była mieszkanką Skierniewic — prawie jak pani leśnik, która udawała turystkę" - napisano na profilu Flash.

Błyskawiczna kariera Moniki Borkowskiej z TVP

Jak ustalił serwis Wirtualne Media, rozwój kariery Moniki Borkowskiej w TVP przebiega bardzo dobrze. W czerwcu zrealizowała zaledwie jeden materiał dla "Wiadomości", ale w kolejnych miesiącach doszła już do ośmiu. Ale "mieszkanka Skierniewic" prowadzi również niektóre programy publicystyczne w TVP Info, jak "Minęła 8" i "Minęła 9". Wcześniej pracowała jako reporterka TVP3 Łódź.

Źródło: Radio ZET/Wirtualne Media

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News