Obserwuj w Google News

Sąd podjął decyzję w sprawie Shakiry. Zapłaciła fortunę, by nie iść do więzienia

2 min. czytania
20.11.2023 17:14
Zareaguj Reakcja

W poniedziałek 20 listopada 2023 roku Shakira stawiła się na przesłuchanie w sprawie oszust podatkowych, o które została oskarżona. Gwiazda publicznie zapewnia o swojej niewinności, jednak przed wymiarem sprawiedliwości przyznała się do winy i poszła na ugodę. Miała ku temu ważny powód.

Sąd podjął decyzję w sprawie Shakiry. Zapłaciła fortunę, by nie iść do więzienia
fot. Joan Mateu Parra/Associated Press/East News

Kilka lat temu media obiegła wieść o tym, że  Shakira miała dopuścić się oszustw podatkowych, w wyniku których hiszpański skarb państwa w latach 2012-2014 miał stracić aż 14,5 miliona euro podatku dochodowego. Kilka lat po tym, bo w 2018 roku, kolumbijska wokalistka miała dokonać kolejnych niezgodnych z prawem ruchów, w wyniku czego hiszpański skarb stracił kolejne kilka 6,7 milionów euro.

Zobacz też:  Shakira znów oskarżona o niepłacenie podatków. Kwota jest gigantyczna

Shakira i oszustwa podatkowe. Tak gwiazda się tłumaczy

Shakira od samego początku powtarza, że jest niewinna i wcale nie unikała płacenia podatków. Utrzymuje, że w latach 2012-2014 nie mieszkała w ojczystym kraju swojego ówczesnego ukochanego. Kolejne, tym razem obszerne wyjaśnienia miała okazję złożyć w poniedziałek 20 listopada w barcelońskim sądzie. Gwiazda zdecydowała, że nie chce dłużej ciągnąć tej sprawy i poszła na ugodę.

Redakcja poleca

„Chociaż byłam zdecydowana bronić swojej niewinności w procesie, który, jak byli przekonani moi prawnicy, rozstrzygnąłby na moją korzyść, podjęłam decyzję o ostatecznym rozwiązaniu tej sprawy, mając na względzie dobro moich dzieci”– czytamy w oświadczeniu Shakiry, które pojawiło się na łamach „Daily Mail".

Kara Shakiry ws. oszustw podatkowych. Zapłaci fortunę

Muszę zapomnieć o stresie i żniwach emocjonalnych ostatnich kilku lat i skupić się na rzeczach, które kocham – moich dzieciach i wszystkich szansach, jakie pojawią się w mojej karierze, w tym nadchodzącej światowej trasie koncertowej i moim nowym albumie” – przekazała dalej Shakira. Zapomnienie o wspomnianym stresie niemało ją jednak kosztowało.

W ramach kary Kolumbijka musiała zapłacić grzywnę w wysokości 7,3 mln euro i kolejne 432 tys. euro, które zapewniło jej uniknięcie więzienia (a groziło jej 8 lat odsiadki). W 2022 roku Shakira informowała, że uregulowała już zaległości wobec hiszpańskiego skarbu państwa wraz z odsetkami, co wyniosło ją 17 milionów euro.

Źródło: Radio ZET/Daily Mail

Nie przegap
10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News