Obserwuj w Google News

Shakira ma poważne kłopoty. Prokuratura zarzuca jej kolejne oszustwa podatkowe

2 min. czytania
20.07.2023 15:48
Zareaguj Reakcja

Kilka lat temu media donosiły, że Shakira ma poważne problemy z prawem. Zdaniem hiszpańskiej prokuratury gwiazda migała się od płacenia podatków, za co wisiało nad nią nie tylko widmo wysokiej kary pieniężnej, ale też pobyt w więzieniu. Sprawa do dziś nie doczekała się rozwiązania.

Shakira-ma-poważne-kłopoty-Prokuratura-zarzuca-jej-kolejne-oszustwa-podatkowe
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Wszystko wskazuje na to, że gdy Shakira skupiała na sobie uwagę mediów za sprawą rozstania z Gerardem Pique, hiszpańska prokuratura szykowała dla niej specjalną „niespodziankę”. Gwiazda, która kilka lat temu została oskarżona przez władze o oszustwa podatkowe, całkiem niedawno doczekała się nowych zarzutów ze strony Skarbu Państwa. O co znów chodzi?

Redakcja poleca

Shakira od około czterech lat zalega ze spłatą należności podatkowych za lata 2012-2014. Jak donosi Pudelek, kwota, od której miała migać się artystka, wynosiła blisko 14,5 miliona euro. Całą sprawę komplikuje fakt, że ówcześnie gwiazda nie mieszkała w Hiszpanii, a jej oficjalnym miejscem zamieszkania były Bahamy. Hiszpanie twierdzą jednak, że w tamtych latach Shakira spędzała większość czasu na terenie ich kraju, przez co zgodnie z prawem, powinna rozliczać się z tamtejszych podatków.

Mimo że artystka zapłaciła ponoć część zaległej należności, sprawa wciąż nie doczekała się swojego rozwiązania. Na gwieździe wciąż ciążą poważne zarzuty, a prokuratura domaga się dla niej nie tylko sowitej grzywny, ale i ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokuratura zarzuca Shakirze kolejne oszustwa podatkowe

Kolumbijka ma stanąć przed sądem w listopadzie tego roku, a Sąd będzie rozpatrywał zarzuty, które prokuratura przestawiła jej już lata temu. Hiszpańskie media donoszą jednak, że oskarżyciel postanowił wznowić śledztwo w sprawie domniemanych oszustw podatkowych.

- Portal El Periodico donosi, że prokuratura w Barcelonie złożyła zawiadomienie o dwóch domniemanych przestępstwach podatkowych gwiazdy z 2018 roku. Wspominany serwis informuje, że na ten moment Sąd Śledczy nr 2 w Esplugues de Llobregat przyjął jedynie do rozpatrzenia zawiadomienie o rzekomym oszustwie na szkodę Skarbu Państwa – podaje Pudelek.

10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

RadioZET.pl/Pudelek.pl