Obserwuj w Google News

Shakira znów oskarżona o niepłacenie podatków. Kwota jest gigantyczna

2 min. czytania
27.09.2023 11:44
Zareaguj Reakcja

Kilka lat temu media donosiły o tym, że Shakira została oskarżona o niepłacenie podatków. Tamta sprawa dotąd nie znalazła rozwiązania, ale wygląda na to, że była to cisza przed burzą. Kolumbijskiej gwieździe znowu zarzucono uchylanie się od płacenia podatków. Sprawę bada hiszpańska administracja. Gwiazda ma udawać, że tam nie mieszka, a dochody zataja dzięki rajom podatkowym. Mowa o 6,7 mln euro, czyli ponad 30 mln złotych.

Shakira znowu oskarżona o niepłacenie podatków
fot. Backgrid/East News

Shakira kolejny raz jest na celowniku z zarzutami niepłacenia podatków. Kilka lat temu Kolumbijką zainteresowała się hiszpańska prokuratura, badając, czy gwiazda nie uchylała się od regulowania zobowiązań podatkowych. Sprawa do tej pory nie została wyjaśniona, o proces rusza dopiero jesienią. Wygląda jednak na to, że wszystko będzie miało swój dalszy ciąg. Wówczas chodziło o zaległości z lat 2012-2014, a obecnie — o podatki z roku 2018.

Shakira odpowie za niepłacenie podatków? Kolejne zarzuty wobec piosenkarki

20 listopada rusza proces, w którym zapaść ma wyrok w sprawie zaległych podatków Shakiry sprzed dziesięciu lat. Teraz jednak hiszpańska administracja odkryła, że gwiazda nie uregulowała gigantycznego zobowiązania za 2018 rok. Jak przekazał tygodnik El Mundo, artystka, wyceniana na 300 mln dolarów, miała uchylić się od zapłacenia 6,7 mln euro podatku. Tłumaczy to faktem, iż na swój oficjalny adres w Miami nie otrzymała powiadomień dotyczących rozliczeń za tamten okres — tak poinformowali prawnicy Kolumbijki w oświadczeniu, przesłanym magazynowi Page Six.

Redakcja poleca

Jak informuje El Mundo, śledczy są zdania, że dzięki rajom podatkowym gwiazda ukrywała swoje dochody. Wcześniej prokuratura zarzucała artystce, że choć oficjalnie zamieszkiwała na Bahamach, to jednak większość czasu spędzała w Hiszpanii i to tam powinna regulować sprawy podatkowe. Shakirze grozi za to kara finansowa, a nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Póki co Shakira cieszy się swoim kolejnym sukcesem, czyli wydanym niedawno utworem El Jefe, w którym śpiewa o złym traktowaniu pracowników. Piosenka stała się okazją, bo kolejny raz wbić szpilę Gerardowi Pique, który zwolnił opiekunkę synów bez żadnego powodu po tym, jak nakryła go na zdradzie. Nie wypłacił jej również żadnej odprawy i odszkodowania.

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS