Obserwuj w Google News

Maja Hyży o Blance Stajkow: „Powinniśmy dać jej kopniaka”

3 min. czytania
23.03.2023 18:20

Maja Hyży postanowiła opowiedzieć o swoich odczuciach związanych z Eurowizją 2023. Celebrytka opowiedziała o swoim występie i wyznała, co myśli o krytyce, z jaką spotyka się obecnie Blanka Stajkow. „Nie może pracować nad tym, żeby dopieścić swój występ” – powiedziała piosenkarka o tegorocznej reprezentantce Polski w Liverpoolu.

Maja Hyży i Blanka Stajkow
fot. Piotr Molecki/East News

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023 wzbudziły ogromne zamieszanie – oburzeni wynikiem głosowania jury internauci domagają się zastąpienia Blanki Stajkow ich faworytem Jannem, a nawet usunięcia naszego kraju z tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Na polsko-bułgarską piosenkarkę wylało się morze hejtu, a głos w sprawie zabierają także celebryci.

Zobacz także:  Eurowizja 2023. Blanka fałszuje jak Mandaryna? Zabawne nagranie hitem sieci

Blanka Stajkow padła ofiarą hejtu w sieci. Fani Eurowizji domagają się dyskwalifikacji

W rywalizacji o reprezentowanie Polski na Eurowizji 2023 stanęli m.in. Blanka Stajkow, Jann, Dominik Dudek, Maja Hyży i Alicja Szemplińska. Decyzją jury z Edytą Górniak na czele zwyciężczynią wokalnych zmagań została Blanka z piosenką „Solo”. Werdykt nie przypadł do gustu widzom – SMS-owi głosujący wybrali bowiem Janna i to jego widzą na międzynarodowej scenie.

Fani Eurowizji zarzucili TVP „ustawkę”, a Stajkow nie tylko fałszowanie i nieuczciwą wygraną, ale również plagiat – doszukali się uderzającego podobieństwa „Solo” do utworu jednej z zagranicznych wokalistek.

Aż ciężko uwierzyć, że decyzja jury nie była ustawką, pewnie zajmiemy jedno z ostatnich miejsc, o ile w ogóle wejdziemy do finału

– ubolewali w mediach społecznościowych rozczarowani internauci.

Redakcja poleca

Maja Hyży mówi o hejcie, z jakim spotyka się Blanka Stajkow

O emocjach po polskich preselekcjach postanowiła opowiedzieć jedna z uczestniczek konkursu „Tu bije serce Europy!”, Maja Hyży. Choć piosenkarce nie udało jej się dotrzeć do pierwszej piątki, uważa swój występ za udany.

Jestem bardzo zadowolona. Uważam, że poszło mi dobrze. Zaśpiewałam czysto, to było dla mnie bardzo ważne. Wyglądałam dobrze, bo prezencja na scenie też jest bardzo istotna. Otrzymuje bardzo pozytywny feedback od słuchaczy i od widzów. Nawet ci, którzy we mnie nie wierzyli, zmienili zdanie i czekają na kolejne moje utwory

 – powiedziała w rozmowie z „Jastrząb Post”.

Odniosła się również do hejtu, z jakim mierzy się codziennie Blanka Stajkow.

- To nie jest fajne otrzymywać taki hejt. Blanka nie może nawet się cieszyć z tego, że wygrała. Ktoś na nią zagłosował więc wygrała, jest to reprezentantka Polski, jedzie to Liverpoolu, więc powinniśmy dać jej pozytywnego kopniaka, wsparcie, a idzie to w drugą stronę. Jest mi jej szkoda. Nie wiem, jak ja bym to ogarnęła. Na pewno byłoby to dla mnie ciężkie. Ja wiem, jak ja walczyłam z hejtem i wiem, że bardzo biorę to do siebie i mocno się przejmuję. Po niej, po wywiadach widzę, że jest przejęta i że nie może pracować nad tym, żeby dopieścić swój występ, który niebawem będziemy mogli zobaczyć. Ja trzymam za nią kciuki, bo wygrała. Będzie śpiewała utwór, który znałam, lubiłam, który bardzo szybko wpada w ucho, więc mam nadzieję, że otrzymamy jakieś wysokie noty, zajmiemy dobrą pozycję i tyle – podsumowała Maja Hyży.

Zgadzacie się?

RadioZet.pl/„Jastrząb Post”

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest