,

Eurowizja 2023. Blanka fałszuje jak Mandaryna? Zabawne nagranie hitem sieci

21.03.2023 20:34

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023 wywołały ogromne kontrowersje. Internauci nie pozwalają zapomnieć o kompromitacji TVP, która zdecydowała, że na międzynarodowy konkurs pojedzie Blanka. W sieci znalazło się zabawne nagranie, na którym reprezentantka Polski została porównana do Mandaryny.

eurowizja-2023-blanka-fałszuje-jak-mandaryna-zabawne-nagranie-hitem-sieci
fot. VIPHOTO/East News, Piotr Molecki/East News

Eurowizja chyba jeszcze nie nigdy nie wzbudzała w Polsce tylu emocji. Kiedy Telewizja Polska ogłosiła, że na międzynarodowy konkurs pojedzie Blanka, a nie faworyt widzów Jann, rozpętała się burza. Internauci zaczęli punktować publicznego nadawcę, który nie zadbał o transparentny przebieg polskich preselekcji. Spora część fanów Eurowizji zarzuca TVP, że Blanka nie wygrała uczciwie.

W sieci możemy znaleźć masę kompilacji nagrań, na których internauci wyśmiewają wokalne popisy reprezentantki Polski. Na jednym z opublikowanych filmików występ Blanki został porównany do pamiętnego performance’u Mandaryny, która w 2005 roku postanowiła wykonać na żywo swój utwór „Ev’ry Night”. Niestety festiwal w Sopocie był początkiem końca jej ogromnej muzycznej kariery. Czy podobnie będzie w przypadku Blanki szykującej się na Eurowizję?

Internauci kpią z występu Blanki. Porównali ją do Mandaryny

Na umieszczonym w sieci nagraniu możemy posłuchać remixu przebojów Blanki i Mandaryny. Do wokalu reprezentantki Polski dołączono okrzyki byłej żony Michała Wiśniewskiego z występu z 2005 roku. Dodatkowo na wideo wyliczono wszystkie afery zwyciężczyni polskich preselekcji.

Przypomnijmy, że Blanka przed konkursem promowała się w różnych programach TVP oraz podczas wydarzeń muzycznych publicznego nadawcy. Współpracowała też z Agustinem Egurrolą, który zasiadał za stołem jurorskim. Sprzyjać miała jej także przewodnicząca jury Edyta Górniak. Dodatkowo informacja o zwycięstwie piosenkarki została opublikowana na stronie Telewizji Polskiej jeszcze przed rozpoczęciem konkursu.

Zobacz także: Blanka Stajkow zaśpiewała z playbacku w „Dzień Dobry TVN”. „Pani już dziękujemy”

Później Blanka podpadła fanom Eurowizji, gdy dostrzegli oni, że polubiła komentarz uderzający w Janna. Internauci nakryli ją także na kupowaniu followersów na Instagramie. „Solo” zostało też przez niektórych określone mianem plagiatu zagranicznych hitów, a po zwycięstwie Blanki w preselekcjach Polska gwałtownie spadła w zestawieniu bukmacherów przewidujących, kto wygra Eurowizję.

Myślicie, że nasza reprezentantka zasłużyła na krytykę?

loader

Logo radiozet Dzieje się