Obserwuj w Google News

Blanka zaśpiewa na Eurowizji 2023. Poznaliśmy wyniki głosowania!

2 min. czytania
26.02.2023 19:35
Zareaguj Reakcja

Za nami eliminacje do tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Koncert „Tu bije serce Europy” zapewnił widzom ogromne emocje. Wiemy już, kto będzie reprezentował nasz kraj na scenie w Liverpoolu. Zwyciężczynią okazała się Blanka, która zdobyła najwięcej punktów od jurorów oraz przewagę głosów widzów.

Blanka Stajkow
fot. Pawel Wodzynski/East News

Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami, tymczasem znane są wyniki polskich preselekcji. W rywalizacji udział wzięło 10 artystów, a koncert transmitowany przez TVP poprowadzili Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. W głosowaniu wygrała Blanka Stajkow z piosenką „Solo”, która w tym roku będzie reprezentować Polskę w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także:  Kandydatka na Eurowizję była w „Top Model”. Pamiętacie Blankę Stajkow?

Eurowizja 2023: znamy wyniki preselekcji. Blanka Stajkow wystąpi w Liverpoolu

Za nami finał polskich preselekcji do Eurowizji 2023. W  koncercie „Tu bije serce Europy!” udział wzięli kolejno: Natasza Urbańska z utworem „Lift u up”, Kuba Szmajkowski z „You do me”, Ahlena z „Booty”, Dominik Dudek z piosenką „Be good”, Alicja Szemplińska z „New home”, Felivers z „Never back down” Maja Hyży z utworem „Never hide” Jann z „Gladiatorem”, Blanka z „Solo” oraz Yan Majewski z piosenką „Champion”.

O wynikach eliminacji decydowali jurorzy: Edyta Górniak, Agustin Egurrola, Marek Sierocki i Marcin Kusy oraz widzowie, którzy mogli oddawać SMS-y na swojego faworyta.

W tym roku podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji Polskę reprezentować będzie Blanka Stajkow, znana m.in. z programu „Top model”.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023: Kim jest Blanka Stajkow?

Blanka Stajkow jest polsko-bułgarską wokalistką, która znaczną część swojego życia spędziła w Polsce. Rozpoznawalność zdobyła w 2021 roku, kiedy wydała swój pierwszy singiel zatytułowany „Better”, do którego teledysk kręcony był na jednej z greckich wysp. Po premierze utworu Stajkow dostała propozycję kontraktu z wytwórnią Warner Music Poland, z którą pracowała nad przygotowaniami do Eurowizji.

Hit „Solo”, którym piosenkarka zdobyła serca jurorów i słuchaczy pojawił się w 2022 roku i na długo zagościł na listach przebojów radiowych. Utwór bije rekordy oglądalności na Youtube, gdzie spotkał się z pozytywnym odbiorem.

Coś cudownego, wow!
Na długo zostaje w pamięci, to na pewno! Oby tak dalej! Świetna piosenka!

– pisali zachwyceni internauci

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Liverpoolu. Wielki finał zaplanowany został na 13 maja. Podczas koncertu usłyszymy artystów z 37 krajów.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest