Obserwuj w Google News

Gwiazdy Eurowizji wystąpią podczas polskich preselekcji. Kto pojawi się na scenie?

2 min. czytania
22.02.2023 11:51

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023 odbędą się już w tę niedzielę. Na scenie zaprezentuje się nie tylko 10 kandydatów, ale także polskie i zagraniczne gwiazdy konkursu. Podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” wystąpią m.in. Edyta Górniak, Krystian Ochman czy zwycięzca zeszłorocznej edycji – zespół Kalush Orchestra z Ukrainy.

Kalush Orchestra Eurowizja 2022
fot. mat. prasowe TVP

Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami. W niedzielę dowiemy się, kto w maju będzie reprezentował Polskę. O wyjazd do Liverpoolu powalczy 10 uczestników, m.in. Alicja Szemplińska, Jann, Natasza Urbańska i Dominik Dudek. W trakcie polskich preselekcji nie zabraknie też występów gościnnych.

Oni powalczą o wyjazd na Eurowizję 2023! Kto wystąpi w polskich preselekcjach?

Gwiazdy Eurowizji wystąpią podczas polskich preselekcji 2023. Kto pojawi się na scenie?

Telewizja Polska zaprosiła do udziału w polskich preselekcjach również gości specjalnych. Na scenie pojawią się reprezentanci z poprzednich lat – Krystian Ochman i Edyta Górniak. Nie zabraknie też uczestniczek Eurowizji Junior, czyli Sary James i Roxie Węgiel, która wygrała dziecięcą wersję konkursu w 2018 roku.

Podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” zaprezentują się również zagraniczne gwiazdy – zwycięzcy zeszłorocznej edycji konkursu - Kalush Orchestra (Ukraina), Efendi (Azerbejdżan 2021) oraz Stefania (Grecja 2021).

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023 poprowadzą Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Transmisja eliminacji już 26 lutego o godz. 17:30 w TVP1.

Stauetka polskie preselekcje Eurowizja 2023
fot. mat. prasowe / Kamil Staszczyszyn

Eurowizja 2023: polskie preselekcje – uczestnicy i kolejność występów

Reprezentant Polski zostanie wyłoniony przez widzów i jurorów. Głosowanie rozpocznie się po występie ostatniego uczestnika – w treści SMS umieścić numer startowy ulubionego wykonawcy i wysłać na numer 7350. Z jednego numeru można wysłać maksymalnie 20 wiadomości.

Kolejność startowa występów:

  1. Natasza
  2. Kuba Szmajkowski
  3. Ahlena
  4. Dominik Dudek
  5. Alicja Szemplińska
  6. Felivers
  7. Maja Hyży
  8. Jann
  9. Blanka
  10. Yan Majewski