Obserwuj w Google News

Kuba Szmajkowski: kim jest uczestnik preselekcji do Eurowizji 2022? [Wiek, Instagram, piosenki]

2 min. czytania
19.02.2022 16:57
Zareaguj Reakcja

Kuba Szmajkowski to uczestnik polskich preselekcji do Eurowizji 2022. W eliminacjach zaprezentuje piosenkę "Lovesick". Kim jest Kuba Szmajkowski? Poniżej szczegóły na temat wieku Kuby Szmajkowskiego, wzrostu, piosenek, Instagrama, jego zespole 4Dreamers, udziale w "The Voice Kids" i jego dotychczasowej kariery.

Kuba Szmajkowski
fot. Pawel Wodzynski/East News

Kuba Szmajkowski - kim jest uczestnik polskich preselekcji do Eurowizji 2022? Wiek, wzrost, piosenki, Instagram, 4Dreamers, " The Voice Kids" i dotychczasowa kariera – sprawdzamy najważniejsze informacje o Kubie Szmajkowskim, który może zostać reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie.

Zobacz także: Eurowizja 2022: polskie preselekcje – KANDYDACI. Oni wystąpią w eliminacjach [UCZESTNICY]

Kuba Szmajkowski: wiek, wzrost, piosenki

Kuba Szmajkowski urodził się 24 kwietnia 2002 roku i ma obecnie 19 lat. Pochodzi z Międzyborowa, który leży w okolicach Żyrardowa. Choć wielu internautów jest ciekawych, ile piosenkarz liczy wzrostu, to na ten moment w sieci nie ma informacji na ten temat.

Artysta jest dopiero na początku swojej kariery solowej. Kuba Szmajkowski ma na swoim koncie debiutancki singiel "Nieskończone", duet z Sarą James, czyli piosenkę "Czarny młyn", a także najnowszy utwór "Lovesick".

Eurowizja 2022: Polska wybiera reprezentanta. Znamy wszystkie piosenki z preselekcji [WIDEO]

Kuba Szmajkowski: Instagram, 4Dreamers i udział w "The Voice Kids"

Kuba Szmajkowski zdobył popularność jako członek  4Dreamers, polskiego boysbandu założonego w 2018 roku.

W jego skład wchodzili uczestnicy pierwszej edycji "The Voice Kids", czyli Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski, Tomasz Gregorczyk i wspomniany już Kuba Szmajkowski.

Jako uczestnik "The Voice Kids" Kuba Szmajkowski dotarł pod okiem Dawida Kwiatkowskiego do finału programu.

4Dreamers działali w latach 2018-2021. Zespół wydał dwie płyty i nagrali piosenki m.in. z Roksaną Węgiel, Zuzą Jabłońską czy Magdą Beredą. W 2019 i 2020 roku grupa była nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii "album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa". 4Dreamers otworzyli swoim występem konkurs Eurowizji Junior 2019, który odbywał się w Gliwicach.

Kuba Szmajkowski cieszy się bardzo dużą popularnością na Instagramie. Jego oficjalny profil pod nazwą @kubaszmajkowsky śledzi ponad 165 tysięcy fanów.

Eurowizja 2021: Kuba Szmajkowski w polskich preselekcjach. Piosenka "Lovesick"

Kuba Szmajkowski weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022, w których zaprezentuje piosenkę "Loveisck". O wyjazd do Włoch wokalista będzie rywalizował z dziewięcioma innymi uczestnikami, m.in. Krystianem Ochmanem czy Darią Marcinkowską. Eliminacje odbędą się 19 lutego i będą transmitowane na antenie TVP.

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana w dniach 10-14 maja w Turynie.

Eurowizja 2022: uczestnicy polskich preselekcji. Kto wystąpi?

Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS