Obserwuj w Google News

Krystian Ochman: kim jest reprezentant Polski na Eurowizji 2022? [Wiek, piosenki, Instagram]

2 min. czytania
09.05.2022 06:00
Zareaguj Reakcja

Krystian Ochman wystąpi na Eurowizji 2022. Zwycięzca "The Voice of Poland" zaprezentuje w konkursie piosenkę "River". Kim jest tegoroczny reprezentant Polski? Poniżej szczegóły na temat wieku Krystiana Ochmana, wzrostu, piosenek, Instagrama, pochodzenia i dotychczasowej kariery włoskiego piosenkarza.

Krystian Ochman - wiek, rodzina, występ: kim jest finalista "The Voice of Poland"?
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Krystian Ochman - kim jest uczestnik polskich preselekcji do Eurowizji 2022? Wiek, wzrost, piosenki, Instagram, rodzina, pochodzenie, dziadek, " The Voice of Poland" i dotychczasowa kariera – sprawdzamy najważniejsze informacje o Krystianie Ochmanie, który jest reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie.

Zobacz:  Eurowizja 2022: pierwszy półfinał. RELACJA na żywo i WYNIKI live [WTOREK, 10.05]

Krystian Ochman: wiek, wzrost, pochodzenie, dziadek, rodzice, Instagram

Krystian Ochman urodził się i wychował w okolicach Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych. Obecnie ma 22 lata. Ma około 187 cm wzrostu.

Choć zwycięzca "The Voice of Poland 11" dorastał w USA, jego rodzina pochodzi z Polski. Rodzice wokalisty wyjechali do Ameryki Północnej w czasach komunistycznych.

Redakcja poleca

Dziadkiem Krystiana Ochmana jest światowej sławy śpiewak operowy, Wiesław Ochman. Urodzony w 1937 roku tenor może pochwalić się wielką międzynarodową karierą. Polak występował na największych scenach operowych, m.in. w La Scali w Mediolanie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy Operze Garniera w Paryżu. Za swoje zasługi został odznaczony m.in. Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który przyznał mu w 2005 roku minister kultury, Waldemar Dąbrowski.

Co ciekawe, to właśnie Wiesław Ochman zachęcił Krystiana Ochmana do rozpoczęcia nauki w szkole muzycznej. Dziadek zachwycił się występem wnuka w jednym z licealnych przedstawień i zaproponował mu studia na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Krystian Ochman cieszy się dużo popularnością w mediach społecznościowych. Jego oficjalny profil pod nazwą @krystianochman na Instagramie śledzi ponad 72 tysiące fanów.

Kariera Krystiana Ochmana: piosenki, płyta, The Voice of Poland

Krystian Ochman wygrał jedenastą edycję "The Voice of Poland" w 2020 roku. W finale uczestnik zachwycił widzów swoim debiutanckim utworem "Światłocienie", który przez wielu został uznany za jeden z najlepszych singli w historii „The Voice of Poland”. Piosenka zdobyła status platyny.

Po "The Voice of Poland" kariera Krystiana Ochmana nabrała rozpędu. W listopadzie 2021 roku wokalista wydał debiutancką płytę "Ochman". Album dotarł do 6. miejsca najlepiej sprzedających się wydawnictw w Polsce. Na płycie znalazły się m.in. piosenki "Wielkie tytuły", "Złodzieje wyobraźni", "Prometeusz" i hit "Światłocienie".

Krystian Ochman – River. Piosenka na Eurowizję 2022

Krystian Ochman wystąpi na Eurowizji 2022 jako reprezentant Polski. Udział w konkursie zapewnił sobie po zwycięstwie w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022, w którym zaprezentował piosenkę "River". O wyjazd do Włoch wokalista rywalizował z dziewięcioma innymi uczestnikami, m.in. Darią Marcinkowską, Kubą Szmajkowskim czy Anią Byrcyn. Eliminacje odbyły się 19 lutego.

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana w dniach 10-14 maja w Turynie.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest