Obserwuj w Google News

Kandydatka na Eurowizję była w „Top Model”. Pamiętacie Blankę Stajkow?

2 min. czytania
24.02.2023 19:47
Zareaguj Reakcja

Blanka Stajkow zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki uczestników walczących o reprezentowanie Polski na Eurowizji. Wokalistka pragnie oczarować Liverpool piosenką „Solo”, która podbija obecnie serca polskich słuchaczy. Kilka lat temu gwiazda dała się poznać jako jedna z uczestniczek programu „Top model”. Pamiętacie jej casting?

Blanka Stajkow
fot. Pawel Murzyn/East News

Już 26 lutego 2023 roku na antenie TVP wyłoniony zostanie reprezentant naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Do rywalizacji o ten ważny występ stanęli m.in. Natasza Urbańska, Maja Hyży, Jann, czy budząca kontrowersje Ahlena. W gronie szczęśliwców znalazła się również Blanka Stajkow, którą możemy kojarzyć z 10. edycji programu „Top model”.

Zobacz także:  "D*pa, d*pa, tłusta d*pa". Kontrowersyjna piosenka na Eurowizji. Skandal w TVP

Blanka Stajkow chce podbić Eurowizję piosenką „Solo”

Blanka Stajkow to polsko-bułgarska wokalistka, która większą część życia spędziła w Polsce i to właśnie nasz kraj chce reprezentować na tegorocznej Eurowizji. Celebrytka rozpoznawalność zyskała w 2021 roku, kiedy wydała swój debiutancki singiel zatytułowany „Better”, do którego teledysk nakręcony został w Grecji. Po premierze utworu celebrytka dostała propozycję kontraktu z wytwórnią Warner Music Poland, z którą obecnie pracuje nad przygotowaniami do Eurowizji.

Hit „Solo”, którym Stajkow chce zawojować scenę w Liverpoolu ukazał się w 2022 roku i nie znika z radiowych list przebojów. Piosenka cieszy się też dużą popularnością w sieci – na Youtubie została odtworzona już ponad 10 milionów razy i spotkała się z ciepłym odbiorem.

Jestem absolutnie zakochana w tej piosence!
Na długo zostaje w pamięci, to na pewno! Oby tak dalej! Świetna piosenka!
Na początku nie mogłem uwierzyć, że to polka, piękna piosenka, jak i piękna piosenkarka. Kocham

– można przeczytać w sekcji komentarzy.

Redakcja poleca

Blanka Stajkow wystąpiła w "Top Model". Tak wspomina swój udział w programie TVN

Blanka Stajkow ma na swoim koncie udział w 10. edycji programu TVN „Top model” i do historii przeszedł jej występ na castingu, kiedy to pozowała Marcinowi Tyszce na dmuchanym jednorożcu. Choć jedna z jurorek, Katarzyna Sokołowska, wyraziła swoje obawy o przyszłość Stajkow w branży i zaproponowała jej wykazanie się „w jakimś występie, show”, aspirującej modelce udało się przejść do kolejnego etapu.

Po trzecim odcinku, czyli tzw. bootcampie jury wybrało 14 uczestników, którzy zamieszkali w domu modelek i modeli. Blanka Stajkow na tym etapie odeszła z programu, a zapytana w najnowszym wywiadzie, jak wspomina udział w „Top model” odpowiedziała krótko.

Bardzo dobrze. Muzykę robię dużo dłużej niż modeling. Modeling to był taki chwilowy odskok od muzyki, chociaż w tym czasie też ją tworzyłam. Muzyka to jest moja pasja, którą żyję od zawsze, od dawna i to jest to, co chcę robić na pewno

 – wyjaśniła w rozmowie z „Jastrząb Post”.

 Myślicie, że Blanka Stajkow ma szansę na występ na tegorocznej Eurowizji?

RadioZet.pl/”Jastrząb Post”

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest